Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A naša 2 ledolomca stoje upropašteni.Bila je skoro reportaža o njima.
 
Ovo je deo teksta koji je danas izašao u jednim od dnevnih novina:

- "Inače, angažman mađarskih ledolomaca košta 575 evra po satu kada rade, a 300 kad stoje, što je iznos koji solidarno finansiraju Srbija, Hrvatska i Mađarska. Ukoliko bude postignut dogovor oko iznajmljivanja dodatnih plovila, to će, kažu nadležni, plaćati samo Srbija." -

Jeste. Ako sam dobro informisan, taj deo Dunava - sto se tice odrzavanja - pripada Srb i Hr.

Evo neki podaci o Széchenyi (moze da se razume iako neko ne zna madjarski). Ovaj je najveci ledolomac u Hu.

http://hajozas.hu/magazin/itthon/eli...i-jegtorohajo/
 
Poslednja izmena:
Kod nas snega ,nema.
Juče sam bio na sahrani, zemlja je zamrznuta na dubini od oko 35 cm.
 
Kod nas je juce konacno prestao da pada, padao 3 dana skoro i napadao oko 20-25 cm. Sad je napolju po prilicno hladno, i sve se zaledilo.
 
Taj kalendar i mi pisemo i za sada po njemu ispada susna godina ali je dosad sto kaze lacin sve promasio..
usput da vas obavestim ako nekoga zanima.. jedan ledolomac od dva se zaglavio juce jos oko 12h. a drugi je presao oko 3/4 ledenog cepa. cekamo ga da izadje kod poslednje krivine gde je i rep.. mediji nesmeju verovatno da dizu paniku, ali evo mojih zapazanja.. nizvodno od cepa dunav je opao pola metra ili cak i vise.. ali je u delu gde je cep i uzvodno narastao skoro 3 metra... i sutra idem ujutru i samo se nadam da ce madjari istrajati da ne dodje do poslednjeg sto je vec u najavi da se led minira..
Jeste neko narodno verovanje. I jeste broj dana je = broju meseci u godini. Opet kažem ne znam da li se tumači u obrnutoj formi. Ja ću pratiti pa ćemo videti.
 
Gledao prognozu i najavljuju dobre minuse za moj kraj narednih dana. Samo ovi sa tv-a pričaju da neće prelaziti -10, a svi ostali idu do 17 ispod nule.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Trajaće dok ne otopli a to neće biti do 1 februara....
Navikli da nema zime al zato sada ćemo se privikavati i to dobro.
Yr.no za Prigrevicu za sledećih 10 dana frižider u najavi..
Za nas sto živimo u septičkoj rupi evrope ovo je izmišljeno vreme.Nema muva nema prašine i nema otrova....
 
Baš tako. Normalno da je zimsko vreme i dalje kod nas, tj. i u narednom dužem periodu, jer se svo vreme zadržava vazduh kontinentalnog porekla.

Nikakav ciklon ne dolazi sa Atlantika, niti smo u prednjem sektoru nekog ciklona u Sredozemlju, pa da imamo dotok topline sa juga ili zapada.

Opstaje hladna, kontinentalna masa nad centralnom Evropom, sa tendencijom da sredinom nedelje stigne još hladniji, takođe kontinentalni vazduh iz stepskih oblasti Poljske, Ukrajine i Belorusije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh