Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka cast,Maticu,bas se primerno ophodis prema snegu :haha:

Sad rekose na tv da ce od petka biti temperature nize od -10 stepeni.
Meni licno ne smeta ovakva zima,i vreme joj je,samo se pitam kakvo li se moze ocekivati leto posle ovako hladne zime...Plasim se da ne bude-hladna zima-vrelo leto sa malo padavina...
Valjda je red sad jedna susna :haha: salim se, al sigurno se necemo proslaviti 2 god. za redom, daj boze neke prosecne godine :ppozdrav:
 
Cuo sam da neko prica da je ova godina(zima) kao 2012 ili 2013, moze li ko da potvrdi , ko prati?

Kakve su bile te godine (12 i 13) po pitanju useva, roda?

I ovde veje sneg, ali se topi pri tlu, nije lose, samo da ne moram da ga cistim:haha:
 
Cuo sam da neko prica da je ova godina(zima) kao 2012 ili 2013, moze li ko da potvrdi , ko prati?

Kakve su bile te godine (12 i 13) po pitanju useva, roda?

I ovde veje sneg, ali se topi pri tlu, nije lose, samo da ne moram da ga cistim
Ima tema "Suša 2012"...sve ti je jasno sad

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Ovde trenutno nema padavina moj termometar pokazuje 0 stepeni.

I ja sam cuo neke price da su zime preslikane kao 2012 i 2013. A te godine bas necemo pamtiti po dobru u poljoprivredi bar ovde, 2013 je i bila prosecna da kazem ali 2012 ekstremno susna.
 
Kakve su to gluposti sa nagadjanjima da je to strasno nesto.
Ako je 2012. bila ovakva zima, znaci da ce ove godine biti susa? Zasto, Zbog cega?
Kao sto su za proslu pricali da ce biti nevidjene vrucine, katastrofa godina, a na kraju roda kao u prici.

Manite se gluposti, vecitih kalendara i horoskopa, nagadjanja. Svaka godina je prica za sebe. Bice, kako biti mora.
 
Evo ja malo zabeležio za one "babske prognoze" pa ko hoće ta ih tumači nek izvoli. Možda neko i izvuče neki zaključak. Srećno.
26.12.16-Jan Maglaujutru Ceo dan oblačno Bez vetra i padavina Temp od 5-12
27.12.16-Feb Oblačnojutro sa slabom kišom Ceo dan sunčan Sa slabim vetrom i maloprovejavanje snega Temp od2-14
28.12.16-Mart Vedrojutro Sunčano sa vetrom Jači vetar i sunčano Temp od -1 do 2
29.12.16-April Vedrojutro Sunčano sa vetrom Jači vetar i sunčano Temp od 0 do 2
30.12.16-Maj Vedrojutro Sunčano Sunčano uz slab vetar Temp od -4 do 0
31.12.16-Jun Vedrojutro Sunčano Bez vetra Temp od -2 do 6
01.01.17-Jul Vedrojutro Sunčano Bez vetra Temp od -1do 5
02.01.17-Avg Vedrojutro Sunčano Bez vetra Temp od -2 do 6
03.01.17-Septembar Oblačnosa snegom Od podneva razvedravanjei prestanak snega Slab vetar Temp od -1 do 2
04.01.17-Okt Oblačnoi maglovito Promenljivo oblačno Bez vetar i u toku noći padao sneg Temp od -10 do 6
05.01.17-Nov Oblačnosa snegom Oblačno uz povremenoprovejavanje snega Oblačno, vetar upojačanju i pada slab sneg Temp od -2 do-10
06.01.17-Dec Vedrojutro Sunčano uz osrednji vetar Sunčano i jači vetar Temp od -15 do -9
 
Vidim i ja. Ali možda sve ovo kako je bilo vreme bude obrnuto. Možda ga "babe" tako tumače. Ko će ga znati.
 
Taj kalendar i mi pisemo i za sada po njemu ispada susna godina ali je dosad sto kaze lacin sve promasio..
usput da vas obavestim ako nekoga zanima.. jedan ledolomac od dva se zaglavio juce jos oko 12h. a drugi je presao oko 3/4 ledenog cepa. cekamo ga da izadje kod poslednje krivine gde je i rep.. mediji nesmeju verovatno da dizu paniku, ali evo mojih zapazanja.. nizvodno od cepa dunav je opao pola metra ili cak i vise.. ali je u delu gde je cep i uzvodno narastao skoro 3 metra... i sutra idem ujutru i samo se nadam da ce madjari istrajati da ne dodje do poslednjeg sto je vec u najavi da se led minira..
 
Poslednja izmena od urednika:
Ledolomac ne moze da se zaglavi, ne bojte se.
Ako sam dobro cuo, poslace jos 2 ledolomaca, ako ce biti potrebe za tim.
 
To ja ne znam, toliko nisam u toku.
Ali sam cuo da najveci ledolomac koji sad "odrzava" Dunav izmedju Győr i Bp. ima 2000 ks (2x1000 ks), i trosi 300 l/h. A mislim da i ovi ne trose mnogo manje.
 
Ovo je deo teksta koji je danas izašao u jednim od dnevnih novina:

- "Inače, angažman mađarskih ledolomaca košta 575 evra po satu kada rade, a 300 kad stoje, što je iznos koji solidarno finansiraju Srbija, Hrvatska i Mađarska. Ukoliko bude postignut dogovor oko iznajmljivanja dodatnih plovila, to će, kažu nadležni, plaćati samo Srbija." -


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh