Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
beograd_30.gif


- - - - - - - - - -

Izgleda da ce kisi biti do kraja meseca.

- - - - - - - - - -

Pada vec sat vremena prava natapusa jesenja.
 
Pocela neka sitna kisica...Napustili kosenje soje,a taman duvao vetar lepo da se kosi nocu...
 
Kad majmun nema sta da radi, sece uvo i krpi **greška! Isto tako i meteorolozi sa prognozom! Prvo skacu preko rude i na veliko najavljuju miholjsko leto i ceo Oktobar skoro bez padavina, a kad ono prc!!!
Pada neka dosadna i sitna, taman da skenja sutrasnji dan u skidanju soje. Bilo bi zadnji dan u soji ove godine, ovako, do daljnjeg necemo zavrsiti!
 
Neki kažu da nam kiša dolazi u utorak, a neki da će padati već u nedelju. Šta je istina ?
 
Ovde je vreme oblačno, bez kiše. Temperatura je kako mi se čini malo ispod 15 °C.
 
Dejo

Jako velike, gotovo sigurno sledi kiša u ponedeljak, pre svega u drugom delu dana. Za sada, unutar 7 dana nema nikakve naznake stabilizacije.

Šandor

Ostaje definitivno još 6,7 dana dosta promenjivo vreme, hladnije od proseka i verovatno sa čestom kišom, pogotovo reklo bi se od ponedeljka do srede. Jedini stabilan dan je danas, već sutra ponovo može biti malo kiše. To je odgovor i na pitanje kolege @Markokg

Druškane

Isto važi. Već sutra moguća koja kap, a onda od ponedeljka do srede reklo bi se česta pojava padavina, uz nastavak hladnog vremena u odnosu na prosek. Hoće li kasnije biti ponovo malo stabilnijeg vremena još uvek nije sigurno, svakako ću napisati ako se bude nešto naDziralo.

Baderljica

Već sutra moguće malo kiše, u ponedeljak popodne kao što napisah iznad gotovo 100%-no sigurno kiša.

Elem, fino ga ispadalo iz ove ture u centralnim i južnim krajevima, uglavnom oko 20l (kući 21l).
 
Kad majmun nema sta da radi, sece uvo i krpi **greška! Isto tako i meteorolozi sa prognozom! Prvo skacu preko rude i na veliko najavljuju miholjsko leto i ceo Oktobar skoro bez padavina, a kad ono prc!!!
Pada neka dosadna i sitna, taman da skenja sutrasnji dan u skidanju soje. Bilo bi zadnji dan u soji ove godine, ovako, do daljnjeg necemo zavrsiti!

Nisu tebi krivi prognozeri.... nešto te drugo muči... pronađi to u sebi i reši sam sa sobom...
 
:haha: Jedna moja komšinica gleda prognozu, najavljuju kišu i nestabilno vreme a ona sva razočarana a i uvređena kaže: "Pa ONI stvarno nisu normalni!!" :haha:
 
Mnogo bi mirniji bio da ne pricaju gluposti i da ne grese vise nego sto pogadjaju, u ostalom ko ih tera da se igraju nagadjanja!
Volis li ti da ti na otkupnom mestu pricaju o jednoj vecoj ceni a na kraju da ne dobijes ni pola od toga ili ni dinara!
Isto ti je i sa ovima!
 
Peet, moraš da znaš jednu stvar. Svaki pravi meteorolog se nikada javno neće izletati sa bilo kakvom prognozom dužom od 7 do 10 dana.

Ja ovde kačim ponekad karte malo dugoročnijih prognoza, čisto kao neki uvid kako bi to možda moglo da izgleda, ali nikada niko od meteorologa nije lud da čak iako 4-5 takvih dugoročnih modela crta nešto slično takvo nešto i prihvati zdravo za gotovo i javno kaže : "biće tako i tako u narednih mesec-dva,tri"

Dakle oni nikada ne bi rekli bilo šta na tako dalek period, ali često nažalost moraju, jer ovi sa televizija i novina u želji za što senzacionalnijom vesti pitaju sve i svašta, tj. šta im je volja. Čak vrlo često se, kad nije uživo uključenje, uopšte ne piše tačno šta je neki meteorolog rekao, već se na te njegove reči dodaju raznorazne gluposti i trvrdnje. Često se samo prepiše sezonska na RHMZ-ovom sajtu i kaže "biće tako i tako", iako to čak i RHMZ radi skroz neoficijalno.

Uostalom, najčešći gost Nedeljko Todorović uvek javno naznačni da bilo kakva prognoza na duže staze uopšte nije pouzdana.

A to dal će biti miholjskog leta još ili ne ne znam na osnovu čega se zaključuje. Miholjdan još nije ni bio, tako da....
 
Kimi druze,ima li za moj kraj stabilizacije vremena nakon ovih kisa od ponedeljka i ako ima od kad ce biti? Jos drva nisam spremio za zimu,a ni grozdje nisam obrao.
 
Mislim da ce ceo oktobar biti hladan, vidi se da stalno ce dolaziti hladan talas sa istoka, mozda bude lepsi novembar, puno puta se to dogodilo. Mada ako ovako nastavi moze da vec sredinom novembra bude sneg.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh