Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Komšo, do 13 je išlo danas, nema ni govora o 17 :osmeh:

- - - - - - - - - -

Kimi druze,ima li za moj kraj stabilizacije vremena nakon ovih kisa od ponedeljka i ako ima od kad ce biti? Jos drva nisam spremio za zimu,a ni grozdje nisam obrao.

Ne nazire se još uvek ništa Lazo, ali u periodu od ponedeljka do srede biće česte kiše, verovatno i obilnije. Hoće li ili ne nakon toga nastupiti stabilizacija teško je reći..
 
Moglo se setati da, ali iz drugog razloga, jer je bilo potpuno suncano bez vetra, uz nisku vlagu, pa je subjektivno bilo dosta toplije. :osmeh: Kraljevo grad je islo do 14 stepeni, ti na brdu nisi mogao biti topliji nikako.

Ako ostane vedro, moglo bi biti prvog mraza ove sezone i u našim krajevima.
 
Pada sitna kiša koje na odrazu radara i nema, valjda iz magle, ali dovoljno da se čoveku ništa ne radi ...
16k3pzb.gif
...
T=8.5°C
 
Kimi,nekih 160 metara sam vislji, ali svako jutro sam topliji od grada za jedno 3-4 stepena.. zadnjih dana nikako ispod 8step nisam imao u 7h dok je u gradu bilo 4-6 step:ppozdrav:

Dragi moj Grujo, to za noć i jutro je normalno da je grad hladniji, jer se vazduh najviše izračuje od nižih krajeva, dolina reka, uvala, kotlina. Dakle sasvim je realno da grad bude 2,3 pa ponekad i više stepeni hladnije nego na okolnim brdašcima kada je (bar deo) noći vedar:ppozdrav:

Međutim, kako je sada još uvek tek oktobar, ta inverzija u temperaturi se naruši u prepodnevnim satima, tako da se do kraja dana mora vratiti normalni gradijent temperature, tj. da temperatura pada kako ideš uvis. S obzirom da si ti 160m višlji u odnosu na grad, moraš imati nekih stepen, stepen i po nižu temperaturu u ovakvoj situaciji u odnosu na grad :osmeh: Nadam se da ti je jasno zašto. Sve to stoji da je subjektivno bilo znatno toplije juče, kao što smo i pisali, ali lako se u ovkavim situacijama termometar "zavara", bez obzira što je tebi, siguran sam, termometar negde u hladu terase.

Kada su oblačni dani, nema uticaja Sunca onda je T koju daješ prilično precizna, jer tada nema izraženog neposrednog efekta sunčevog zračenja na zagrevanje podloge, odnosno mala je razlika između meteorološki propisnog postavljenog termometra i onog u hladu terase.

Elem,da, ponovo kiša u delovima centralne i južne Srbije.

Prosto sa ovakvim konstantnim dotokom vlage sa zapada, jugozapada preko celog Sredozemlja česta kiša je neminovna:

Rtavn1216.gif
 
Malopre pocela da pada onako slaba jesenja kisica.

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh