Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na severu zbog vetra, a južnije zbog oblaka nije bilo pojave mraza. Ostatak ga je imao u većini slučajeva.

E a sutra sledi reklo bi se karakteristična zimska situacija. Hladnoća koja se razlila preko nas aktivira Sredozemlje, tj. Jadran i dolazi do formiranja ciklona koji donosi padavine centralnoj i južnoj Srbiji, dok je na severu suvo. Lokalno na jugu i jugozapadu može pasti i oko 40 litara.
 
Baš je zanimljivo kako je jedan pojas Srbije stao "između 2 vatre" :osmeh: . Na slici se vidi još uvek aktuelna cirkulacija postojećeg visinskog ciklona iznad centralne Evrope, koji je i doneo zahlađenje sa severoistoka, ali i novoformirajući ciklon, njegov "sin" koji je nastao kao reakcija Sredozemlja na tu prelijenu hladnoću.

2e153c9.jpg
 
Kod mene mraz jutros , ali zanimljivo kolko sam gledao izvještaj temperature , da je mraz zahvatao odredjeno područje , slično recimo kao padavine , a negdje ga nije bilo . Recimo Sl.Brod u Hr i taj dio Slavonije , pa preko Save ovamo dio Posavine i malo prema Banja luci , ostali nisu imali?
 
@ Kimi do kad ce da traje ovako hladno i kisovito vreme ? Da li će da bude još miholjskog leta ?
 
@ Kimi jel moze neka prognoza za moj kraj, Srednji Banat?
Koliko vidim od nedelje stoje neke padavine, utorak, sreda, četvrtak, oko 20mm, sa temp do kraja nedelje do 15 stepeni, jel da očekujemo da kraja oktobra takvo vreme, ili će biti i sunčanih dana?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh