Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne znam dal je to moje misljenje,ako jeste nemoj da mi zamere drugi koji ga ne dele,al kisa mi se popela na k... da izvinete,i kisa a i ovaj jeb... vetar koji ide uz nju. Juce je bilo kao u filmu Dan posle sutra vreme.
Kimi komso sta kazu parametri jel nam ima sunca i stabilizacije za vidiku il ce nam pred kraj sezone priroda pokupiti sve sto smo celo leto radili i spremali....

Bogami slaba vajda izgleda :osmeh: ali vidiš, i u ovako relativno nestabilnom periodu neko opet nikako da ima malo sreće.

Crni Matiću, i ostatak ekipe koji promašuje u Sremu i Mačvi :svinja:

Izgurao ovaj linijski sistem sa zapada i jugozapada zemlje duboko u Šumadiju, pa je i kući trenutno potop uz grmljavinu.

Javiće se komšo iz Stubla sa litražom :osmeh: Radar od pre pola sata:

ko2016081919000000d_BZ_cappi_1.png
 
Ne smem nista da pricam,ali ako je prosla opasnost,onda Boze hvala ti....palo deset kapi,u samom gradu Trsteniku dobra kisa,u mom selu 7km dalje pokupilo prasinu....konacno da nas nesto zaobidje...
 
Razdvojio se sistem odma posle Trstenika, jedan krak je otišao preko Morave a drugi na Aleksandrovac. Imao si samo verovatno jači vetar..

U mom selu je bilo 23litra za prvih pola sata, sada je i više jer i dalje pada. Bilo je vrlo jakog vetra i intenzivne grmljavine.

Javiće se komšo iz Stubla ujutru sa litražom preko Morave.
 
Kakava nam je sitacija za septembar,on je preloman za kukuruz.Kod nas kisa kao u Englandu pa se bojim da ce biti budjavo....
 
Kod nas nije padala, niti je treba. Jedva se malo prosusili putevi i njive. Soja polako ulazi u zavrsnu fazu i sad bi joj najvise godilo umereno toplo vreme sa temperaturom do 30 C max da sazrevanje bude ravnomerno kao i da ravnomerno nalije zrno. Kukuruzu takodje pasu isti vremenski uslovi, a za suncokret da ne pricamo.
 
Razdvojio se sistem odma posle Trstenika, jedan krak je otišao preko Morave a drugi na Aleksandrovac. Imao si samo verovatno jači vetar..

U mom selu je bilo 23litra za prvih pola sata, sada je i više jer i dalje pada. Bilo je vrlo jakog vetra i intenzivne grmljavine.

Javiće se komšo iz Stubla ujutru sa litražom preko Morave.


Vetar duvao pre nego sto je pala kisa,drzalo ga do sada bez kise,evo sada pada,ali ne nesto extremno bez vetra lagana kisa. Ipak smo izvuceni i u ovoj kombinaciji...bolje mozda i ovako nego ne daj boze neki haos.
 
Mi krenuli oko 19h na beer fest u Beograd, i kod Mladenovca krenula kisa da pada. Na autoputu je krenula tako jako da pada da mi je tek sad jasno kada govorite da se za kratko vreme toliko kise slije jer kod mene toga nema.. i stvorila se ooogrooomna guzva. Tri kilometarske trake skoro da se ne krecu a kisa samo lije. Cela 2,5h nam je trebalo da predjemo 10ak kilometara do naplatne rampe i tu smo odmah okrenuli nazad za Kg.
Kisa nas je pratila sve vreme. Kako smo se priblizavali Kragujevcu, sve je bio slabiji intenzitet. Sad stigoh kuci a ona jos uvek pada lagano. Videcemo sta kisomer kaze sutra ujutru.
 
Nekoliko godina kako pratim ovaj forum , primjećujem da postoje neki krajevi koje kiše jako često obilaze iz godine u godinu i tu baš često pada kad netreba u rano proljeće naprimjer . I Kimi je jednom rekao da to nebi trebalo da je pravilo i da je slučajnost ali tačno znam kako ljudi javljaju na forumu da su to ista mjesta : evo kod mene recimo znači sami sjever BiH u sredini , dio Srema pojas od Bosne pa sve do Bg , Kragujevac , Kikinda i čini mi se jadan dio Bačke u samoj sredini nešto južno od Vrbasa i Kule,al to nisam baš siguran.
 
I ja sam to isto primetio ,kad se navrne ima je i previse a kad pocne da obilazi gledaj kad ce doci.
Deo Srema uz nas (Lacarak ,Martinci ,Kuzmin) i nas severni deo Macve kao da je u tunelu.
Dodje Bosnom sistem do Drine i tu se razdvoji i posle toga se opet sastavi ,tako da Sabac ,Pocerina i dalje prema Obrenovcu dobiju kisu a mi nista.
Isto tako i juzno ,Loznica i juznije su redovno pod padavinama , ali kod njih su i nevremena cesca.
 
Upravo je tako komso. Izgleda da same reke privlace kisu i nevreme i tako odvlace a mi u sredini ostasmo suvih gaca. Nas je izobilazilo vec zadnjih mesec dana i sinoc poce sitna natapaca i taman se ponada da ce biti nesto kad ono djokica
 
Тачно тако,радио сам једно време у Сремским селима испод Фрушке Горе,Гргуревци,Бешеново,невероватно како их киша омаши а свуда пада,вероватно планина одвуче један део а Дунав други.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh