Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas led tukao, mogao da se lopata... Posle, oko 16h se istreslo preko 60l. Sve skupa, danas, juce i pre 3 dana oko 100litara.
 
Znam.Svuda okolo kiša redovno pada a kod mene ili pokupi prašinu ili ne padne.Čini mi se da će padati kada ne bude trebala.U principu sada može samo soji i lucerki odgovarati,za kukuruz je kasno.
 
Ja mislim da je mojoj soji kiša (ako padne narednih dana) zakasnila, baš se lepo prošarala. Juče sam išao sa drugom da obiđemo njegovu soju i u tom delu atara je baš mokro (kiša u sredu). Potom smo otišli i do moje soje i drug je baš hteo da račeprka zemlju da vidi gde je vlaga i čeprkao je do dubine šake i tu je suvo. Dublje nije ni hteo da kopa rukom... Em je taj deo atara najvodopropusniji, em je najmanje kisnuo. Ali da ne ke*am mnogo, usev mi solidno izgleda (kukuruz je dobar, a soja je malo lošija), ima krajeva koji nisu ni toliko dobili kiše koliko je bilo kod mene.
 
Od srede ništa. U sredu je kod mene u dvorištu bilo 7l, a severni deo atara (i južno od kanala) je dobio više, po slobodnoj proceni između 15 i 20 litara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh