Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dva prsta prokislo, ispod suvo još 5, a kišica prestaje...
Bolje išta nego ništa...
Biće kiše obilnih čim pokosim lucerku...
 
Sedim na terasi, puckam cigar duvana, cedim mlaku kafu kroz zube, nisanim onaj kisomer na sred dvorista, kao mi se cini prebacuje 4L od jutros, kad krajickom oka spazim komsinicu u bele kosuljice i plavom minicu, mladu, taze diplomiralu, sprema se za svadbu... Pa kad se devojka savi, pa me uslika zadnjicom, uffff...a men kroz glavu prodje: " sigurno vezuje pertle na stiklama". Zasusilo nesto ovo prolece...
 
Sitna kisa od sinoc rosi jaoooj nama radosti!:bravo:Narosili do sada 8l divota pogledati njive!

- - - - - - - - - -

Sedim na terasi, puckam cigar duvana, cedim mlaku kafu kroz zube, nisanim onaj kisomer na sred dvorista, kao mi se cini prebacuje 4L od jutros, kad krajickom oka spazim komsinicu u bele kosuljice i plavom minicu, mladu, taze diplomiralu, sprema se za svadbu... Pa kad se devojka savi, pa me uslika zadnjicom, uffff...a men kroz glavu prodje: " sigurno vezuje pertle na stiklama". Zasusilo nesto ovo prolece...
Kolega samo pazi da ti pisomer ne izvrne soljicu sa kafom zbog komsinicinog blica!:haha:
 
Za sad 7 litara i dalje pada, pšenice su već vrištale za kišom.
@ Mixer , što nisi uslikao komšinicu pa da nam ova kiša svima bude lepša.
 
Oko 10 litara i mislim da je to to. U zadnjih nekoliko dana u pojedinim delovima atara palo i preko 50 l, a oped u nekim ova današnja kiša je sve.
 
Lepo je to ispalo na kraju,te poprilično u skladu sa modelima.Dobrodošla je ova kiša za ogroman deo Vojvodine :osmeh:

Sada se već lagano vedri iz Slavonije,pa će biti moguć i pokoji pljusak sa grmljavinom.

Kiša pada i ovde solidno-nepotrebna je ali eto.



Kimi,postovanje,moze li kakva informacija za iducu nedelju?i mi bi kosili lucerku.

U ponedeljak i utorak toplo,u ponedeljak do 25 a u utorak do 28 stepeni.U noći između ponedeljka i utorka postoji mogućnost za pljusak sa grmljavinom,mada će se oni držati više brdsko-planinskog dela zemlje.

U sredu nakon vrlo toplog prvog dela dana,popodne lagani severac uz postepeno zahlađenje.U četvrtak već znatno svežije uz kišu i pljuskove,mahom prepodne i sredinom dana i oko 20 stepeni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh