Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je rano jutros bilo solidne kise do 8casova.Otad nista ali kad sam krenuo danas oko 15cas za Rumu od susednog sela do Macvanske mitrovice me je uhvatio takav pljusak da umalo nisam zaustavio auto jer ni brisaci nisu mogli odraditi posao. Ali moje selo je opet promasilo.Ali zadovoljan sam i sa ovim od jutros jer vec je bilo suvo ko barut
 
Kod mene ceo dan paduckala i nakupilo se nepunih 3l, na kraju je pocelo razvedravanje i to bi bilo to sto se tice kise..
6960aa2552f373ea05ec44e86bd96848.jpg
 
Kreće dvodnevno zagrevanje sutra.

Sutra do 27,no popodne na zapadu i jugozapadu pljuskovi i grmljavina.Kasnije u noći i u Vojvodini pljuskovi mestimično.

Utorak još stepen-dva topliji,uz pljuskove na istoku.

Sreda najtoplija,u većini krajeva 30 ili par stepeni više (najviše 33 Ćupija,Niš,Leskovac).Na severu lagani severac uz postepeno nižu temperaturu.

E u noći na četvrtak može nebo "kvalitetno" da pršti na sve strane.Parametri za oluje se prilično pumpaju.Moglo bi tu biti svašta.
 
Ово што Кими каже било киша па сад велике темп преко 30.. ваљда неће створити покорицу, јер доста семена није никло.
 
Ovo nevreme sto se sprema u cetvrtak, ima li vise informacija, kada pocinje , hoce li biti grada, koji deo Srbije ? :sta:
 
Ovo nevreme sto se sprema u cetvrtak, ima li vise informacija, kada pocinje , hoce li biti grada, koji deo Srbije ? :sta:
Ovo što se crta je zaista vrlo ozbiljno.Izuzetno ozbiljna količina energije će postojati u atmosferi s obzirom da je tek početak maja.I ne čudi što je ova karta verovatnoće pojave grada apsolutno poludela !
z3sighailprob054.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh