Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas niko nije najavio kisu i ja odem da prskam na zeleno kad ono se naoblacilo oko 6-7 kao da ce sekire padati ali i dalje nista(vec 15 dana) do sada kad su najavljivali par dana ranije W2U uvek su smanjivali kolicinu padavina do tog dana i tako je i bilo a za subotu vidim da su pojacali na nekih 10l tako da se nadam da ce i biti nesto kise
 
Što se tiče sutrašnjeg dana,prvo bi to bio talas kiše-isprva na severu već posle ponoći a zatim ka jutru i prepodnevu i u ostatku zemlje,izuzev krajnjeg istoka i jugoistoka.


Zatim su popodne moguće i konvektivne padavine,pri prolasku fronta.CAPE ima malo,uz smicanje-pa bi moglo biti lepih formacija oblaka za slikanje,posebno centralni krajevi.
 
Evo meteograma za Novi Sad-optimističan je,ima tu 10-ak litara:

meteog_Novi_Sad.gif
 
Avgust Radašine,Avgust :osmeh:

Imaju li to meni vredni poljoprivrednici malo "oduška" da se otrgnu posla i nekog rada i da malo uživaju uz roštilj ?

Dan lep za takvo nešto.

Nemoj da uplaši Vojvođane oblačnost što nadire sa zapada,neće kiša pre ponoći.

Sutra pred jutro po ovoj karti u čitavoj Vojvodini jesenja natapača:

rtavn244.gif
 
Taman da usevi niknu kako treba,mnogi se usevi uvrstili,ali kad se hoda po njivi ima dosta gde zrno nije ni klicu pustilo,nejednaka vlaga.
 
Kimi imas rostilj i :ppozdrav: za ovu prognozu!
Ova kisa sto se sprema je odlucujuca i sudbonosna za moj kraj ko je posejao u prvoj dekadi aprila imao je srece inace njih je malo,a vecina u kojoj sam i ja muku mucimo nicanje nejednako pa samo setamo po njivi i gledamo nasu muku!
 
Avgust Radašine,Avgust :osmeh:

Imaju li to meni vredni poljoprivrednici malo "oduška" da se otrgnu posla i nekog rada i da malo uživaju uz roštilj ?

Dan lep za takvo nešto.

Nemoj da uplaši Vojvođane oblačnost što nadire sa zapada,neće kiša pre ponoći.

Sutra pred jutro po ovoj karti u čitavoj Vojvodini jesenja natapača:
Bome vec kapa rosulja
 
Padala noćas malo i sad pada lagano već sat vremena. Kao naručena. Kod mene kukuruz počeo da izlazi, bilo malo pokorice pa se mučio a sad će je taman rastopiti. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh