Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi....Al me utesi, al doci ce valjda i nasih pet minuta.
 
Hvala Kimi, zamalo da danas pocnem kositi, eto nisam pogresio, nek saceka jos koji dan, valjda ce od cetvrtka biti lepo vreme.
 
Malopre sam razgovarao sa jednom - da kazem - ozbiljnom proizvodjacem. 6 kj kukuruza je posejao 10og maja, pala je kisa (25-30 lit/m2 otad kod nas). Kukuruz je visine 15-20 cm, i pobeleo. Ne znam da li je adaptivan ili nije, ali da to nije podneo, to je sigurno.
Danas u 4 sam krenuo da izvucem pcelarsku prikolicu, na "prckonju" (on je isao da "izgura" s "nosom" iz avlije, jer on je bez kabine, pa je bilo udobnije za manevrisanje - zbog vocnjaka kod suraka) i u kratkim rukavam sam bio. Nisam gledao koliko je bilo stepeni, ali tako je bilo. Nazalost nismo pravili nijednu fotografiju ni snimak kako je dvoklipac izgurao kamionsku prikolicu od 7,2 (ili 8,2) m, nazad dupli tockovi...
Summa summarum, ovo vreme ne godi ni psenici, ni kukuruzu, nicemu. Kod nas u ataru 60-70% psenice je totalno kaput, gecrkt. Slama "zrela", a seme je jos kao pavlaka... (to i zbog bolesti, a ne i samo zbog toga...) ::lose::
 
Rtavn424.gif
 
@Vasovac

zar niste dobili dobar pljusak u petak ?

Biće pljuskova u sredu i četvrtak.
Dobru kišu u petak dodila su par sela izmedju Čačka i Milanovca, kod mene kao i u velikoj većini sela u Čačanskoj opštini nije ni prašinu pokupila,stanje postaje kritično,kukuruz se upreda ,krompiru se pari gora...
 
sfc_tpr_21.gif

Crta se nesto za kasno veceras,neznam koliko je to realno.
Valjda ce biti sutra,za sada nema promena
z3_precipitation_036.png
 
Poslednja izmena:
@Vasovac

zar niste dobili dobar pljusak u petak ?

Biće pljuskova u sredu i četvrtak.
Dobru kišu u petak dodila su par sela izmedju Čačka i Milanovca, kod mene kao i u velikoj većini sela u Čačanskoj opštini nije ni prašinu pokupila,stanje postaje kritično,kukuruz se upreda ,krompiru se pari gora...

Ali u četvrtak vas nije mogla promašiti.

Inače da,Željko,nešto se jutros sada ucrtalo i za predstojeću noć,videćemo.Za sutra i prekosutra se i dalje drži.

- - - - - - - - - -

Boga mi sve opasnije ovo za predstojeće veče i noć,baš se naglo ucrtalo:

rtavn184.gif
 
Tu je svakako i trebao biti karambol,jug Mađarske te kasnije prema Podravini,Slavoniji i Zagorju.

Modeli su do juče videli neku košavu kao remetilački faktor,no kako od toga nema ništa,padavine i nestabilnosti su prosto najednom "buknule" i za nas za predstojeće veče i noć.

Oblaci će dolaziti sa severoistoka,moguće da razvoj sa Karpata "potpali" atmosferu kasnije.
 
Malo sunca malo oblaka a vrucina ko u furuni. Loze valda drva sto je ostalo od prosle sezone. :ppozdrav:
 
Ko nije osigurao useve treba da se pribojava,jer vidite kako je bilo u Austriji i Madjerskoj proslog dana.
Nadamo se samo normalnoj kisi ali jako je vruce pa se pribojavam da nece biti svuda normalno.
 
Na acc weather stoji grmljavina sa 24c...a napolju vedro i przi...nista od tog zahladjenja...tako od jutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh