Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zakonitost kaže da atmosferski poremećaj gurajući se od zapada ka istoku mora ispred sebe nagurati toplinu.Protiv toga se ne može,svidelo se to nama ili ne.

Trpeće to veći deo Evrope u petak,a onda se vrućine postepeno oslobađa zapad Evrope,pa centralna Evropa i na kraju u ponedeljak popodne kroz Bečka vrata svežiji i izuzetno nestabilan vazduh sa okeana prodire u Panonsku niziju.
 
Meni se ovo svidja, samo pitanje koliko ce se ostvariti??? (Za moj kraj)

68483291_autogram1.gif
 
Kimi,hoće li biti padavina narednih dana za Čačak,ili da krenem sutra sa zalivom voća?
 
Bas sam zadnjih 7 dana pratio vremensku prognozu na mnogo internet stranica,izmedju ostalog i RHMZ i DHMZ i mogu vam reci da svi oni nemaju veze s mozgom,kod njih se 7-dnevna prognoza menja iz sata u sat.

Moja ocekivanja,ovako od oka kad se turi prst u usta i vidi odakle duva vetric je da ce ovo biti jakoooo susno leto koje je vec krenulo,bar kod mene.U psenici su pukotine u zemlji i po 5cm a u Kukuruz se nemoze da se sparta jer je izuzetno suvo,kao beton.Kod nas se zemlja isusila strahovito brzo,svaki dan merim temperaturu u dvoristu,oko 35 je na suncu.
Svaka najava kise u zadnjih 10-ak dana je bila promasena 100%.
 
Ja sto sam pratio na radaru a i po pisanjima clanova foruma sirom Srbije nije bilo kapi kise zadnjih 10 dana.
 
Ooo itekako Željko,još uz ovo smicanje koje se crta,ima da bukte superćelije ko ništa.

Ali pre toga da se posvetimo mi sredi.Toplo,sparno,uz razvoj oblaka koji će se kretati polako sa severoistoka.Baš zbog te usporenosti glavna pretnja su obilne padavine.
 
Sabac,Loznica,Srem.....nista do sad a i od sad:osmeh:Siguran sam da narednih 7 dana nema nista od kise u mom kraju.Ako bude imate:ppozdrav:
 
Mirko,nemam sačuvanu radarsku sliku od petka,ali je sigurno bilo nešto u okolini Čačka.

A i sem toga,u četvrtak su na gore okačenoj radarskoj slici itekako bili pogođeni onim oblakom.

Inače,i dalje se drži padavinska bomba sutra kasno uveče na krajnjem severu:
prec06_36.png


I još jedna-noć sreda na četvrtak.Eto tada kiše za žedno donje podrinje i okolinu B. Bašte po NMM-u:

prec06a_60.png




@Coci

Hm....vidiš,izgleda da nije bez razloga severoistok Banata najsuvlji deo Srbije...
 
Prijepolje kao planinski kraj itekako ima uslova za pljuskove od sutra do četvrtka (u sredu i četvrtak pogotovo).GLavninu će svakako pokupiti planinski vrhovi,ali biće nešto i za samu kotlinu.

Interesna sfera je pogled uz polimlje,ka istoku odakle će oblačnost dolaziti :sreca:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh