Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jaka kisa pocela 19:10h ,sad kratko zatisje a po radaru balavice celu noc....
 
Kod mene od 18.45 bez prekida teški pljusak, stavio sam kantu na dvorište da mjerim koliko je palo, ujutru će biti izveštaj dok premjerim (cilindrična kanta, savršena za te namjene).
 
Kod nas jos suvo....

Iz ovog pljuska je palo 12l. Ali u selu, po radarskom snimku u delu atara prema vrbasu je bilo manje kiše.

Slično je bilo i preksninoć kad je kod mene u dvorištu bilo 18l, a kod Vas mnogo manje. Moje njive su u tom delu atara prema Vrbasu, i večeras sam bio da naberem kukuruza za kuvanje i nije mi se lepilo blato na papuče (vlažno jeste ali ne i neko jako blato).

Ovo sad što tek treba da stigne sa juga bi trebalo da i kod tebe donese lepe padavine...
 
Sad se spustila kao iz kabla...naši su dejstvovali sa dve rakete (verovatno samo toliko i imaju)...samo da prođe bez grada :sta:
 
Pa mora da pocne da pada ja sam pokosio!!!!!!! To cim ja pokosim odmah krece da pada neka kisurina!!!!
 
Pa Ciro nisi znao da ce kisa,sto danas da pokosis.Trebo si da cekas petak,subotu.

Dosta sam je cekao... I tako i ovako ce da propadne za dzabe... Ovo je 2 kosanje!!!! Pre je bila poplava sad nemogu da kosim od kise,blato je nepitaj,lucerka koja se oporavila SVA je polegla...

Uzasna godina za Lucerku!!!!
 
I kod mene slicna situacija se detelinom,treba da kosim drugu,na dosta mesta legla a ne moze se.Sve se otkida po 2,3 otkosa gde je najvise legla.
Stala kisa.
 
Ja sad treba da kosim po 4 put.Svaka je kisla ali ne vredi kad je svaki dan kisa.Zadovoljan sam sa detelinom.

Koliko dana ce padati ova kisa,ima li kakvih naznaka?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh