Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nas opet rastura pljusak, lije baš momački. Prvi put ove godine da vidim pun jendek...
 
Taman posle ovoga da pokosim detelinu i da se osusi.Hvatam onda i peto kolo lagano.
Da je susna godina bilo bi zeznuto.

Kod mene pada ona jesenja.
 
Rača za 32 minuta 33 litra i za jedan sat još 5 litra sad je prestala ... Dvorište je celo pod vodom sa ovim sada je preko 150 litara za dve nedelje. Mislim da je bilo dosta ...
 
Ja znam! :osmeh:

Ispraznio sam kišomer na 35l, a sad je opet počela jako da pljušti. Moramo nabavljati veće kišomere, ovi od 35-40l su mali za ovakve vremenske (ne)prilike.
 
Ja mislim da je u crepaji palo bar 50l ako ne i vise.konstantno pada vec tri sata i vise
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene od 18.45 sinoc palo oko 240L...jutros sam u 03h crpao vodu iz stale,kanal za stajnjak se napunio i prelila voda govedima oko 20cm visine,izbacili smo nekoliko stotina kanti vode,svi podrumi u selu su pod vodom,putevi unisteni.ne znam sta je u poljima i ravnici,jos nema nista na vijestima a ne mogu nigdje da idem,kisa pljusti i dalje.Propast.
 
Kod mene juce se se spustio mrak u pola 8, za nekih 20 min je palo tacno 25l, i u toku noci isto jakim intenzitetom jos 23,5l.. Cista kisa uz malo sugradice i slabim vetrom.
Ali kad čitam kako je bilo kod ostalih, dobro sam prosao...
 
Sad ispraznio kisomer,on meri do 40 litara a bilo je jos 2 prsta vode preko te mere...
 
Ja nikako da postavim kisome, sve zaboravim::sramota::. Od oko 5 sati je padala pa do negde ponoci uz stalnu grmljavinu i slab vetar. Danas mislio da radim oko traktora, a on ovreme nikakvo::samo bes::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh