Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas nocas 24 litra.
 

Pa,čini se da bi moglo tamo u nedelju i ponedeljak ostati uglavnom suvo...

Pre toga,od sutra pa do subote vrlo burno.Neće biti superćelija,ali multićelija svakako da hoće.To su oblaci iz kojih obično strašno grmi i puca,odnosno imaju intenzivna pražnjenja nebo-zemlja.

Tamo gde se obrazuju u jači sistem,biće i olujnih udara vetra,pa i krupnog grada.

Kažem "tamo gde se formiraju" jer su oblaci ovakvog tipa "više" lokalni,a i sporo će se kretati.

Tako da...ponegde opet može i po celu noć padati i grmeti..
 
Danas:

1622255_10152330601791896_5286926838742564418_n.png
 
Kimi, na ovoj vasoj karti jako se tesko prepoznaje dali je stepen 4 ili 5 jer su nijanse boja slicne.Koji je stepen 4 ili 5 za nas malo corave?
 
Na radaru mi je prišla kiša sa svih strana , a i najavljena je skoro cijeli dan . Trebala bi ko leba jer me stalno obilazi , kukuruz se već uvrće ponegdje . Ako i ova obidje onda neznam.
 
Čoveče kakve padavine u najavi...ako bi bukvalno tumačili ovo je za izlivanje Zapadne Morave i Kolubare...
Izgleda da nam preti potop,RHMZ je izdao crveno upozorenje za sumadiju i zapadnu srbiju,verovatnoca 95% za grad,odavno nisam video tako nesto,ako se obistini bice ovo duga dva tri dana a rezultat cemo videti u petak.sta kazu drugi modeli?jesu li slozni sto se potopa tice?
 
Jest bio potop u Srpcu , oko 70-80 litara , ima i zatvorenih puteva , ležala mi voda u dvorištu par sati a ima i drenaža, ... ali ... po običaju , a za nepovjerovati 6-7km dalje u selu , gdje mi je roditeljska kuća i gdje su njive tolko je obišlo za nepovjerovati , palo je što jes jes al jedva 15l , da bar noćas još tolko natjera pa ajde . Tolko sam se bio iznerviro , ovamo sat vremena pljušti , tri puta sam se provozao do sela a tamo ni kapi . U avgustu za kukuruz bez 30-40l u komadu slaba vajda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh