Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taman sam se poradovao da nece kod mene. Ali izgleda da ove godine nemozi ni jedna kisa da prodje pored mog atara a da ne padne. Grmi i seva sve blize svakog trenutka ce poceti.
 
Struje nema. Pucalo ko nekada pre 10-ak godina kad je to bilo normalno da leti grmi i seva, a palo tek oko 10-ak litara. Do duse mozda su odredjeni delovi atara dobili i vise, ali se nista nece znati do sutra.
 
Poslednja izmena:
I bolje je što nije pala kod tebe, vlage ima sasvim dovoljno i sad je već možda i kontraproduktivna tolika kiša. Uz to još i za narednu sedmicu takođe najavljuju dosta kiše.

Bio sam sad napolju i kišomer pokazuje da je ovaj pljusak doneo 16 l/m2. Kiša još ispada, ali slaba...
 
U Crepaji nocas potop za vrlo kratko vreme...Za ne punih 1 sat palo je celih 20 litara kise,to je bilo strasno,uz jaku grmljavinu,pucanje gromova i u mahove jakim vetrom!
 
Samo kada ono sinoć prerživismo, nenormalan pljusak u trajanju od sat i po, reka se ponovo izlila kao proletos, po putu 10 cm vode, jedna žena preminula na putu kući, kao u horor filmu.
 
Samo kada ono sinoć prerživismo, nenormalan pljusak u trajanju od sat i po, reka se ponovo izlila kao proletos, po putu 10 cm vode, jedna žena preminula na putu kući, kao u horor filmu.

Baš to htedoh da napišem.

Ne postoje merenja na reci Skrapež,ali se to manifestovalo na Zapadnu Moravu,reku koju ona gradi.

Zapadna Morava za 5 sati narasla za 2 metra :sjasi:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh