Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo svezih slika, ovakva poplava se ne pamti kod nas.
dsc1616.jpg

dsc1624.jpg

dsc1627.jpg

Reka Vitovnica..
dsc1634.jpg

dsc1635.jpg

dsc1640.jpg

dsc1641.jpg

dsc1645.jpg

Reka Mlava..
dsc1648.jpg
 
Andrija kod vas jos zesce kako mi se cini??? Mlava jos veca??? Ali jbg ima jos pritoka posebno ta Vitovnica zafrkla!!!!

Sacu da izvacim slike iz rasanca ima delova atara koji je pod vodom ali nije strasno nekih 20-30% samo (neki delovi) Mlava neprekidno raste ceo dan sam bio danas pored pomagao da se spasi sta se spasti moze ali dzabe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ona iz minuta u minut sve veca i veca!!!!

A kao za inat kisa idalje lije ko iz kabla!!!!! Sace slike ako bude struje i interneta!!!!
 
Kod mene stabla u vocnjaku gube ,,tlo pod nogama'',polako se naginju zbog rastopljene zemlje i vetra.Sta nam se to dogadja,pa to je za neverovati.
 
Strašno sta se događa haos i kod nas selo pojate celo pod vodom paracin isto tako zatvoren put prema kruševcu od pojata most preko jovanovacke reke zatvoren put ka ražnju isto u prekidu samo autoput još funkcioniše u lokalu ima šteta izlile se reke po polju ali spram ovog što se da videti ovo naše nije strašno a pada li pada nikako da stane a po najavama još ima da toci ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Sta reci, a ne zaplakati. Kad gledam ovu ljudsku muku taj ocaj na licima tih ljudi bome i meni tesko oko srca. Lako je tim ljudima narediti da napustaju svoje kuce, ali celokupna imovina sa svom stokom sav decenijski trud ode u .....Jos kad se setim da ce se pojedinci opet nakrasti na racun muke tih pacenika ma strasno. Treba pomoci tim ljudima koliko ko moze samo da pomoc stigne u prave ruke.
 
U mom kraju totalna katastrofa, sve u ravnini je pod vodom. Rijeka Modran/Janja se u potpunosti izlila u atar sela Donja Trnova i svu ravnicu u tom dijelu pretvorila u jezero, Ugljevik, Ugljevik Selo, atar sela Janjari, sve je redom pod vodom, krenula su klizišta naveliko, drveće se izvaljuje iz korijena, pšenica i drugi usjevi su sravnjeni sa zemljom. Vjetar je duvao a i još duva takvom silinom da obara sa nogu. Štete na usjevima su nezamislive, sav kukuruz koji je zasijan pred samo nevrijeme će propasti, ovaj koji je veći će ugušiti voda.

Evo par snimaka i slika

[video=youtube_share;48-j0Yx-Vdc]http://youtu.be/48-j0Yx-Vdc[/video]


[video=youtube_share;3q7YC7M3Gv4]http://youtu.be/3q7YC7M3Gv4[/video]

2mwc95f.jpg


16iz8s8.jpg


r0pj4m.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh