Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec vec 35 sati kisa bez prestanka, nekom konstantnom jacinom. Kod nas u Bosni da pada ovako jos 20 dana nece sprati govna koja su politicari nasrali u ovih par godina...
 
9 februara 2012 kod mene ujutru izmereno -25C, što niko živ ne pamti,
u julu i avgustu iste te 2012 više puta bilo +41C.
Sušna jesen i zima 2013, takođe retko ko može da se seti slične godine.
Pa sad ove poplave ....
I na kraju zvezda šampion, što takođe retko ko pamti...
Stvarno zadnje vreme došlo.
 
Kisa lije i dalje, psenice posle vetra nocas samo blago nagnute,nista strasno. Voda pomalo stoji u vrstama, tamo gde su dolje, tamo su mala jezerca. Ako stane ovo danas, brzo ce i to zemlja upiti. U vocnjaku Dijamant agrara visnje mladje i one tek posadjene dobro nakrivljene.
 
Poslednja izmena:
Kiša pada već 20 sati uz prekide ali slabog inteziteta ali je zato olujni vjetar na udare.

- - - - - - - - - -

I onda dodje pdv inspekcija i kaže mućkate , nemože se svake godine biti u minusu , a ovi iz grada kažu : štaće seljacima subvenciije .
Neki dan sam zvao PDV službu u Banja Luci baš radi ovoga,sve što sam uložio u proljetnu sjetvu je propalo i morao sam ponovo sve da kupujem.Oni mi kažiu da iziđe inspekcija i da popiše štetu ako hoću ponovo da predajem fakture a komisija na nivou opštine nije uopšte formirana.Sjetvu sam odradio ponovo bez zapisnika jer da sam čekao njih sijao bih u avgustu.Sve u svemu sranje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh