Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RHMZ:ČETVRTAK 08.08.2013. u 13.15
UPOZORENJE ZA PODRUČJE SRBIJE Danas i sutra, veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, od 35 do 40 stepeni.
U subotu su moguće vremenske nepogode, lokalna pojava obilnih padavina, olujnog vetra i grada.
UPOZORENJE ZA PODRUČJE BEOGRADA Danas i sutra veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, oko 39 stepeni.
Beograd ima posebnu meteorogiju ?
 
Fen na drugoj brzini,jos treca i moze sibica da radi! U pola 11 33 stepena,ovo je strasno! Klima od 9 jutros ukljucena,nema izlazenja napolje,samo hitni slucajevi!
Rale i ja smo imali hitan slučaj.Od 9 do 14 vršili lucerku ,kombajn bez klime.Mogu ti reći da se nisam ni oznojao ,pošto je celo vreme duvao povoljan vetar.
 
648772-1.JPG

Meteoalarm

@Kimi
Kakvo je tvoje misljenje o ovoj karti? Po ovom Bosni ne preti nevreme?
 
Blagi uzas. Jos malo i istopicu se.

:sta: A ne znam,100 ljudi 100 ćudi,ali meni je nekako (posebno danas i juče) podnošljivo,jer duva vetar i vlaga je niska. :osmeh: Delom to,a i delom se već organizam sada privikao na visoke temperature.Dobro i još jedna stvar,ipak sam ja mlad pa visoka temperatura i ne treba da mi smeta,osim što me nervira.

BTW pustite te glupe novinare i njihove najave,jasno se vidi da je cilj samo što bombastičniji naslov da se stavi i da se što više zaplaši narod.
 
Na stranicama Meteoalarma Srbija, Hrvatska, Slovenija i Mađarska su označene crvenom bojom koja znači izuzetno opasno vreme. Moguća je velika šteta!

Naš region u petak i subotu veče očekuje jako nevreme, koje će u noći s petka na subotu biti praćeno obilnom kišom, gradom, jakim vetrovima pa i tornadima i pijavicama u obalskom području, upozoravaju meteorolozi.

Na stranicama Meteoalarma, Srbija, kao i Slovenija, Hrvatska i Mađarska su označene crvenom bojom koja znači izuzetno opasno vreme, veoma intenzivan meteorološki događaj:

Velika šteta i nezgode su moguće na velikom području, u većini slučajeva s opasnošću po život. Upozorenja se najviše odnose na područja Vojvodine, Mačve, Beograda i centralne Srbije.

Meteorolozi najavljuju vrlo verovatne pojave grada i oluje kao i obilne padavine.

Petak na subotu biće najopasniji.

Veliki ciklonalni poremećaj već je poharao Nemačku.

Oluja praćena jakim gradom nanela je mnogo štete u južnim i istočnim delovima te zemlje, a stradao je i centar Berlina gde su brojna oborena stabla oštetila automobile.


izvor: vestinet.rs
 
pre pola h stigao iz atara uhvatio me malo mrak, temperatura 27 stepeni u njivama ... solidno je pala naspram danasnjih 40, dok ja na suncu pokazivalo 45
 
У, благо вама, овде 29, све се бојим да ноћас неће бити освежења.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh