Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta da mu radimo..tako je to.Padavine mnogo lutaju tako da nikakvu tendenciju u vezi toga ne mogu uočiti.:sjasi:

Modele bune 2 stvari:1-vo u pitanju je visinski ciklon,dakle ne postoji centar ciklona u prizemlju,tako da onih 50 hiljada kontrolnih tačaka za podatke u prizemlju i nisu od neke koristi.2-go nismo sigurni hoće li centar visulje nad kopno ili nad more,i kako će se to sve ponašati jer prodora ovakvog tipa nije bilo zadnjih mesec i više dana.
kimi prema ovoj karti treba ocekivati padavine u centralnoj Srbiji u subotu i nedelju.primetio sam da se modeli cesto menjaju pre par dana predvidjano je dosta kise pa posle manje pa sada opet dosta kise,samo neka tako ostane
prec06_84.png
 
Juče sam videla na par mesta da se kukuruz zaliva tifonima. To je za svaku pohvalu što se tiče agrotehnike, brige domaćina za svoju kulturu. Sve je to lepo a koliko se to isplati? Kako biti pametan ????
 
Juče sam videla na par mesta da se kukuruz zaliva tifonima. To je za svaku pohvalu što se tiče agrotehnike, brige domaćina za svoju kulturu. Sve je to lepo a koliko se to isplati? Kako biti pametan ????

Posle još jedne (nedaj bože) ovakve godine,biće sigurno isplativo,jer nećemo imati šta da skidamo sa njiva, A ovo što je urađeno u Paraćinu,ja garantujem može da se uradi u celoj Srbiji u jednoj godini i to bi puno olakšalo svima navodnjavanje njiva samo što niko nema volje.

http://www.kurir-info.rs/struja-u-njivama-clanak-531903
 
Ko god je leti bio u Nemackoj zna kakve su njihove vrucine. Najprostije receno je da se kod nas peces, a tamo kuvas, odvratan osecaj. Prosle godine, dok je kod nas bila susa, ja u Nemackoj, a tamo malo malo, pa ljuscina i to onako dobra. Ali kada posle toga ugreje... PS nekako mi se cini da taj jugo-zapadni ili koji je to vec deo Nemacke, oko Ulma, Stuttgarta i Rojtlingena najcesce dobija ovakav grad, gresim li Kimi?:sta:.
 
Pozdrav svima!Gledao sam modele i za sad je loša situacija.Mislim da neće biti dobre kiše u mom kraju.Možda se iz konkventivne oblačnosti nešto izrodi ali čisto sumnjam.Daj bože da grešim ali ovaj period me podseća na prošlu godinu...::lose::
 
... све је већи плам, све је већи сјај...

Данас око 40. Ој ха.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh