Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fen na drugoj brzini,jos treca i moze sibica da radi! U pola 11 33 stepena,ovo je strasno! Klima od 9 jutros ukljucena,nema izlazenja napolje,samo hitni slucajevi!
 
Evo nesto zanimacije dok se kuvamo:

Najveca izmerena kisa u toku 24h je pala 15.3.1952 u cialosu na ostrvu la reunion i to 1870 litara!
Najmokrije mesto je indijski cherrapunji sa nevervatnih 26.000 litara godisnje!
A mesto sa najsvise kisnih dana u godini je cileanski bahia felix sa prosecnih 325 dana kise!

Cisto malo da coveku krene voda iz usta!
 
Dobra je meni i ova momacka nasledjena od oca,al napisao sam vam samo da se tesite.Stvarno nije zanimljivo,kad se sprema slava po ovoj vrucini.Kad sam upo u svinjac,za prase,svi dobrovoljci,samo da ih razladim.:haha::ppozdrav:
 
[h=3]Na stranicama Meteoalarma Srbija, Hrvatska, Slovenija i Mađarska su označene crvenom bojom koja znači izuzetno opasno vreme. Moguća je velika šteta![/h]

648772-1.JPG

Meteoalarm

Naš region u petak i subotu veče očekuje jako nevreme, koje će u noći s petka na subotu biti praćeno obilnom kišom, gradom, jakim vetrovima pa i tornadima i pijavicama u obalskom području, upozoravaju meteorolozi.
Na stranicama Meteoalarma, Srbija, kao i Slovenija, Hrvatska i Mađarska su označene crvenom bojom koja znači izuzetno opasno vreme, veoma intenzivan meteorološki događaj: Velika šteta i nezgode su moguće na velikom području, u većini slučajeva s opasnošću po život. Upozorenja se najviše odnose na područja Vojvodine, Mačve, Beograda i centralne Srbije.
Meteorolozi najavljuju vrlo verovatne pojave grada i oluje kao i obilne padavina.
Petak na subotu biće najopasniji.
Veliki ciklonalni poremećaj već je poharao Nemačku. Oluja praćena jakim gradom nanela je mnogo štete u južnim i istočnim delovima te zemlje, a stradao je i centar Berlina gde su brojna oborena stabla oštetila automobile.
 
Ne znam sta da kazem na taj ciklon,tornado,grad i ostalo...na njivi mi sve vec izgorelo a polako poceo i mozak da mi kljuca...nesto sam radosniji znajuci da ce biti neka promena...ovo bre gore od tornada.......SAMA lep provod na slavi
 
jos nam to hvali,grad jak vetar tornado...lele... ma kako bude neka bude nemozemo da uticemo na to..
 
Šta toliko kukate na ovu vrućinu ?Pravu vrelinu smo ionako tek počeli da osećamo krajem jula (dobro imali smo i onih 5-6 dana u junu bla bla).Vi ste izgleda lako zaboravili prošlu godinu.Vratite se malo u temu aktuelne vremenske prilike za 2012 godinu,pa se podsetite kako nam je bilo lepo.:osmeh:
 
RHMZ:ČETVRTAK 08.08.2013. u 13.15
UPOZORENJE ZA PODRUČJE SRBIJE Danas i sutra, veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, od 35 do 40 stepeni.
U subotu su moguće vremenske nepogode, lokalna pojava obilnih padavina, olujnog vetra i grada.
UPOZORENJE ZA PODRUČJE BEOGRADA Danas i sutra veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, oko 39 stepeni.
 
Šta toliko kukate na ovu vrućinu ?Pravu vrelinu smo ionako tek počeli da osećamo krajem jula (dobro imali smo i onih 5-6 dana u junu bla bla).Vi ste izgleda lako zaboravili prošlu godinu.Vratite se malo u temu aktuelne vremenske prilike za 2012 godinu,pa se podsetite kako nam je bilo lepo.:osmeh:

Prosle godine jedno vreme ni nocu nije padalo ispod 30 stepeni...
 
Ma ne ponovilo se nikad Kremator.

Vrhunac toplote zapadnije i severnije od nas.Maribor 40°C,Zagreb 39°C,Banja Luka 40°C,mada će i preko toga,Knin 41°C i više...onda Budimpešta 39°C,Bratislava 38°C,Beč 37°C.

Nas je ovaj vetar malo spasao,a spasiće i sutra u vidu još niže maksmalne temperature kad vetar okrene na istočni.Kod nas najtoplija Loznica sa 38°C,košavsko područje uglavnom između 35 i 37°C.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh