Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemože sve .Bilo pšenice ,ima voća u izobilju.:ppozdrav:
 
Lose ljudi lose,u narednih nedelju dana temperatura oko 40,

Odakle ti to ?Nece biti uopste 40,bice do 35.A ti si ionako iz Leskovacke kotline koja se nocu brzo hladi i snabdeva biljke rosom tako da nece mu nista faliti :osmeh:

A i Spasoje sto kaze,ne moze sve.Ja ne pamtim kad je voce bolje rodilo,na sve strane na vockama polomljene grane od roda :bravo:
 
Oglašava mi se Rain Alarm ...nešto se muti na zapadu Vojvodine ....:sta:

p.s. Možda ove prognoze ne znaju da je danas sveti Ilija ....
 
Ma kakvi oblaci to je neka greska u koracima.
Izgleda da ona "Od sv. Ilije, sunce sve milije" moze slobodno da se zaboravi ili da se svetac premesti za 2.09.
 
svakako bolje nasp[ram prosle godine

NIje tesko oboriti proslogodisnji prosek jer ga nije ni bilo,nije mi to nikakva uteha...moze se i reci svakako gore nego 2011,2010,2009...bar kod mene...cudna godina skroz ova 2013-ta a za 10 dana ovo ni na sta nece liciti...izgorece sve i sta je dobio dobio je...nema rose ni u tragovima jutros gledali
 
@ F.E.A.R
Kod nas usevi i ne izgledaju tako lose, a nisi ti daleko od nas da bi se toliko razlikovalo. Devinitivno bolje nego 2011-te, i 2012-te.
Naravno videcemo sta ce biti do kraja
 
Ja sam 2011-te imao odlican prinos a sad se razlikuje usev njive do njive zavisno iz kog dela grada izlazis...kise koje su pale npr. u gradu na zapadnoj strani suvo ni kapi a razlika 5 km....a o rosi svi pricaju koji su po brdovitim i blago brdovitim terenima...nema nikakve rose u ravnici 2 dana izlazim da gledam oko 5h i sve prasnjavo i suvo...tako da ta konstatacija da kukuruz dobija infuziju ne vazi za sve...pogledajte slike na temi kukuruz 2013 ima svega

- - - - - - - - - -

A i videses kad krene prinudno zrenje ima da se izgubi na masi zrna samo tako...slike koje budu okacene 10 avgusta bice bas prijatne za oko

- - - - - - - - - -

2011 mi smo imali samo takvu kisu krajem Juna...zatim 15-tog kisica pa 26-27 Jul provale oblaka sve u vodi bas kad mu je trebalo a o 2010-oj da ne pricam
 
Nekim usevima bi znacila kisa i za 7 dana.A ako je ne bude,do kraja ovog meseca ce biti zavrseno sa silazom ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh