Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj grafikon možeš okačiti mačku o rep.To je crtano iz sobe i to još kroz prozor.Ovakve nacrte treba okarakterisati kao lažno informisanje i iste krivično goniti.
 
jucersnja kisa ovde kod nas me je podsetila na ono kupanje u jna,nasapunjas i da isperes sampon,nestane vode ::lose:::haha:
 
Kazu stari ako se neko obesi u selu,to selo zaobilazi kisa...Kod nas je to slucaj ove godine,mozda ima istine u tome.
Kod nas se isto jedan obesio ove godine možda i ima istine u tome jer nas kiša strašno obilazi juče od 4 do 7L a ukupno za jul od 8 do 11 L , jedino sesije (atar prema Golubincima ) dobijaju redovno kišu .
 
2hg68na.png
 
posto se u narednih 10 dana kisa ne prognozira,a posle i dzaba da pada,sta mislite koliko ce prinos biti veci od proslogodisnjeg?

Posto sam prosle godine imao parcelu(1ha) sa prinosom od 200kg/kj, ove godine ocekujem barem 20x veci prinos.
Prosecno ocekujem 3-4 puta veci prinos od prosle godine.
 
Problem su vrucine od subote...gledam ACCu Weather od subote svaki dan 37 sa nacrtanim toplomerom...bice bas bas dugo vruce...njihovih 37C u najavi preko 40C realno...kuvanje
 
Ovde prekljuce kisa samo pokupila prasinu.Ali ipak ne izgleda to tako strasno,mislim na prirodu.Jutra su sveza i bez vetra,pa bude obilje rose tako da je sve zeleno.

Ide toplina ponovo,ali nista strasno u smislu nekih ekstremnih vrednosti.Uglavnom ce biti izmedju 31 i 35°C.

Na kartama se primecuje na malo duzi period da je Atlantik sve jaci i jaci,ali to je to za sada.Ne znamo kako ce uticati na vreme u nasim krajevima,ali je sigurno da zapadnu Evropu ocekuju ponovo nevremena i velike padavine.
 
Lose ljudi lose,u narednih nedelju dana temperatura oko 40,sta je izaslo izaslo je sad sledi prinudno zrenje i berba za 20 dana,a taman se ponadao da ce makar ova godina da bude dobra.:svinja:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh