Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene trenutno 35.5C u hladovini a na suncu sigurno preko 40C neverujem da ce prebaciti 37C u hladu a da je toplo toplo je,verujem da u gradu mora da bude bar 50C na ulici tamo je usijan asfalt i beton ali kisa moze popraviti stvari.
 
Najtoplije u Beogradu i Velikom Gradištu sa 38°C.

Napolju baš vrelo,iako je tek 35,3°C.Vetra uglavnom nema,a i ne bi bio ni od neke koristi na ovakvoj temperaturi.

Sad će krenuti da se razvija superćelijska oblačnost iznad Alpa.Kuda je prošao front lepo je osvežilo,Cirih ima 15 stepeni.

Uvek sam se cudio gde merite te temperature od 30 i kusur stepeni, na tv-u javljaju da smed Palanka ima 38 stepeni a kod mene kuci na suncu ne moze termometar da izmeri ima preko 50 stepeni.
 
Pa onda se leti nista i ne bi radilo,jel dosta dana T na suncu prelazi 40C.Ko da proglasi vandredno kad je svakom privatniku bitan dinar,zabole ga za radnika.
 
Hah,kad bi to tako moglo.Po tome oni što rade u Iraku ili Iranu npr. ne bi trebalo da rade veći deo godine :osmeh:A naše letnje vrućine su za njih sibir...
Tako je,Saudijska Arabija gledao sam pre neki dan,temperatura 54c a ima gde je i vise! Etiopija je skoro imala 60c pa zive ljudi,jesu malo zgoljavi,mrsavi i crni ali jbg...p.s Idite da vidite kako Kinezi rade most Borca-Zemun,nema predaha po najvecem suncu,blizu vode a ne smeju ni da se okupaju :)
 
Tako je,Saudijska Arabija gledao sam pre neki dan,temperatura 54c a ima gde je i vise! Etiopija je skoro imala 60c pa zive ljudi,jesu malo zgoljavi,mrsavi i crni ali jbg...p.s Idite da vidite kako Kinezi rade most Borca-Zemun,nema predaha po najvecem suncu,blizu vode a ne smeju ni da se okupaju :)

U saudiskoj Arabiji je suva klima i lakse se podnosi velika vrucina.
 
@Gorski Car

Bez uvrede,ali ne petljaj se tamo gde ti nije mesto.Prvo nauči nešto osnovno o meteorologiji,pa onda o nečemu pričaj.Imali smo već par diskusija o tom merenju temperature i nisu bile prijatne,tako da je bolje da ne idemo dublje u diskusiju.

Dal vi stvarno mislite da će neko zbog vrućine da proglasi vandredno stanje ?Pa to ne bi uradila ni Švedska ni Švajcarka niti ne znam ti koja zemlja koja ima 100x bolju socijalnu politiku.

Šta da rade oni u zemljama ekvatora....što trpe svaki dan 30 i kusur stepeni uz vlagu od skoro 100% ?Znači oni bi odavno trebali da pomru svi.
 
Kimi ne razumem se u meteorologiju ali prosle godine u Italiji proglaseno vanredno stanje...imam par prijatelja koji su tamo godinama(rukometasi),takav red i briga o stanovnistvu da smo mi srednji vek za njih
 
Jesi li siguran u to ?Italija je mediteranska zemlja i ona ponajpre ne bi nikad trebalo da proglasi vandredno stanje zbog vrucine :sjasi:

I da jeste,ne verujem da je to imalo uticaja na zaposljeno stanovnistvo.

BTW front prilazi Balkanu,Slovenija vec do pola u olujnim oblacima :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh