Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi za koliko vremena mislis da ce to doci do nas?
 
Kimi za koliko vremena mislis da ce to doci do nas?

Razvoji i padavine uglavnom od drugog dela noci,a vetar stize u Vojvodinu nesto pre ponoci.

Auuu...

2013073006_201307291347_3_forecastupdate.xml.png
 
@Gorski Car

Bez uvrede,ali ne petljaj se tamo gde ti nije mesto.Prvo nauči nešto osnovno o meteorologiji,pa onda o nečemu pričaj.Imali smo već par diskusija o tom merenju temperature i nisu bile prijatne,tako da je bolje da ne idemo dublje u diskusiju.

Dal vi stvarno mislite da će neko zbog vrućine da proglasi vandredno stanje ?Pa to ne bi uradila ni Švedska ni Švajcarka niti ne znam ti koja zemlja koja ima 100x bolju socijalnu politiku.

Šta da rade oni u zemljama ekvatora....što trpe svaki dan 30 i kusur stepeni uz vlagu od skoro 100% ?Znači oni bi odavno trebali da pomru svi.

Boli mene uvo za meteorologiju, samo kazem da meteorolozi lazu i da su temperature mnogo vece od objavljenih.

Za taj zakljucak nije potrebno znanje iz meteorologije potreban je samo pogled na termometar. :ppozdrav:
 
GC , uzeto je za standard da se temp mjeri u hladu i to je to , šta tu nije jasno . Na suncu se ne mjeri jer nije tako odredjeno da se laički izrazim . Da je kojim slučajem po pravilu da se računa temp na suncu , sve bi opet bilo isto , sad bi recimo bilo npr 50 stepeni , a onda bi npr 35 stepeni bilo ugodna proljećna temp . Ljudi su postavili standarde , što sad da ih mijenjamo ili raspravljamo.
 
Sad rekli na dnevniku da nema kise tek pljusak po negde,jedino da ce temperatura da padne za +-10 stepeni:sta:.Kod mene u hladnu 38 stepeni trenutna temperatura.
 
Gde se raspravljate sa gorskim c.arom kad on covek sve zna...udje na temu psenica i "edukuje" ove Vojvodjane koji se ceo zivot bave time...udje na temu cena visnje i prica kako je ove godine fenomenalna cena iako je 3 puta manja nego prosle godine...udje ovde i "edukuje" Kimija koji objasnjava meterologiju i svi clanovi su mu ovde zahvalni... msm. stvarno decko ima evidentnih problema...
 
Gde se raspravljate sa gorskim c.arom kad on covek sve zna...udje na temu psenica i "edukuje" ove Vojvodjane koji se ceo zivot bave time...udje na temu cena visnje i prica kako je ove godine fenomenalna cena iako je 3 puta manja nego prosle godine...udje ovde i "edukuje" Kimija koji objasnjava meterologiju i svi clanovi su mu ovde zahvalni... msm. stvarno decko ima evidentnih problema...

Prvo procitaj sta sam napisao pre nego sto me prozivas.
Nisam ja Kimiju pricao o meteorologiji vec o temperaturi na suncu koja je mnogo veca od ovih objavljenih.

A trece koliko ima psenice i visnje u mom kraju to na Kopaoniku mozes da vidis samo na televiziji, u dalju raspravu ne zelim da ulazim.
 
I kod mene pretoplo, ali ziv junak sve izdrzi.:osmeh: Ljudi mante se na ovoj vrucini kojekakvih prepiski. Dajte da nekako izdrzimo jos danas uz hladno pivce a sutra cemo vec drugacije.:ppozdrav:

NECU DOZVOLITI DALJU BEZVEZNU PREPISKU. BICE KAZNJAVANJA, AKO NE ZELITE DA SE VRATITE U TEMU.


Vrucina je zestoka i svi smo po malo nervozni, drmnite po jedno hladno i idemo dalje.
 
Овде 35 степени, али искрено баш делује да је више, изгледа да ту онај субјективни осећај који понегде може да се нађе као податак има улогу.
У кући 29, а ја кречим, радује ме само ово освежење које стиже, надам се без неког зла, помно пратим ову страну, шта каже наш мајстор Кими и радарске слике.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh