Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12Z GFS još smanjuje vetar,a padavine pojačava kao i šanse za nevremena.

Ubedljivo najjači vetar treba očekivati na krajnjem severu i severozapadu Vojvodine(udari preko 100-ke lokalno).U ostatku zemlje dosta blaže,možda na udare do 60-70 km na čas..

Onda ja nisam razumeo ove crteze ako je ubedljivo najjaci vetar sever i zapad vojvodine?????Na onoj gornjpoj slici gde je wind prikazano mirno podrucje kod nas a padavine na jednoj slici zeleni a na drugoj plavi.....ja ladno zakljucio nece biti vetra uz neki minimum padavina...sad procitah tvoj post ono 100km/h:sta:

I sta znaci 03UTC i 12UTC...dve mape sa crtezima a samo je to razlika
 
Daj Boze,ali mislim da ostajemo suvi...Sad je ova MILF-aca :) Biljana Vranjes na RTS-u rekla da ce front preci preko Austrije,Madjarske,Ceske i Slovacke ka severo-istoku i da ce vetar duvati i oboriti temperaturu dosta,tako da od utorka pa do daljnjeg temperature oko 30c Rece jos da nema velike vlaznosti u tom frontu koji nas kaci i da nece biti kise,daj Boze da padne,makar 3-4 litre!
 
Ima nade,ima ljudi..
sfc_tpr_48.gif
 
Ma ljudi manite se od kise nema nista barem narednih 10 dana,potpisujem to ako negde padne taj je srecnik.Ponavlja se proslogodisnji scenario.
 
Noci su hladne,te ima jutarnje rose,koja je kukuruzu od velikog znacaja.Ilijska kisa ipak uvek zlata vredi.Ako i ne padne sad,a nadam se da hoce u narednih par nedelja se najavljuju obilnije padavine.Znaci od visemesecne suse nema nista.
 
Kosio detelinu,ni trasktoru nije lako,ne skida T sa 90.Samo da nas ta vetruština zaobiđe i padne malo kiše-kukuruz već dobija gaće.
 
što kaže moj imenjak @Ivan Ilić,napolju se itekako oseti da je danas vrhunac toplote.Baš je pakleno.

Trenutno Takt 31,1°C,što je još i hladno u odnosu na ostatak zemlje.

Na satelitskoj slici front moćno izgleda.Dogurao je tu negde do granice Nemačke i Austrije za sada,uz vetrove do 80km/h...no to je mačji kašalj za ono kasnije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh