Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јуче, тј данас око 1 (не 13) пало је око 7-8 литара. Кад би и данас још толико.
Да будем прецизнији, пало је са западне стране. Део ближи Београду ништа, тако да се јутрос од 10-11 скидала пшеница.
 
Зеза и овде, ал се одма пребацимо на други крај села. Још се није десило да свуда пада, све нешто килаво.
Пре неки дан ладно пресекла ноћу нека мања на пола њиве. Косимо први део влага 13-14, а кад пређемо на други влага 17. Нисмо ни приметили да је пао можда литар.
 
Evo konacno stigoh kuci uhvatilo nas nevreme dok smo kosili zito na tromedji Vrbas,Kula,Kucura ja jos ovako nevreme nisam doziveo vetar duvao ko lud kad je kombajn sa punim bunkerom ljuljao,a za traktor da nepricam kisa je toliko jaka bila da se na 10m nista nije videlo e onda kada je poceo led ko lesnici ja sam mislio da ce popucati stakla na kabini nimalo prijatan osecaj led je tukao 10-15minuta uz jaku kisu!Nevreme je doslo iz pravca Nove Kule!
 
U vrbasu je lepo padalo a meterooloska stanica merila jedva 4l...pojma nemam kako...isao sam prema Kucuri i nije ni upola padalo kao u gradu
 
Jel imate vlagomjer u kombajnu il mjerite na oba kraja ?

P.S (jel ti njiva u jednoj časovnoj zoni ili morate pomjerati časovnike ? :haha: )
Само се ти зезај, мене је то сазнање коштало неколико стотина еура, док један комбајнер није случајно провалио. Узмемо узорке са оба краја, и влагомер покаже разлике. Наставимо са жетвом у том делу њиве са мањом влагом и влага око 13. После подне наставимо и са друге стране. Можда мислиш да је њива 200 метара, е ту си се зезнуо. :osmeh:
 
Sotire,напиши ми на ПП твоју адресу.Долазим у Панчево крајем месеца.Морам да решим дедовину коју су отели а коју лепо користе разноразни и Тамиш а о истом трошку да ти поновим градиво из лепог понашања ако си којим случајем заборавио или ти Баба и мама нису рекли.Уши ће да ти страдају у сваком случају.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh