Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mi bili do njive,na delu prema crepaji gde imam najvise zemlje jako slaba kisa,suvo ko da nije padalo ali zato na delu ka novom selu nisam mogao da dodjem do njive jer po putu jos lezi voda.
 
Danas su zapadni,jugozapadni i delom centralni krajevi kandidati za jacu oluju.

Ma nastavlja se leto iz snova ljudii.Jos sutra prepodne ponegde padavine,popodne stabilizacija.Nakon toga jedno5-6 dana malo i umereno oblacno uz temperature ispod proseka i umeren SZ vetar.Ponovni pljuskovi su moguci izgleda u nedelju i ponedeljak.
kimi izgleda da postoji sansa za kisu u mojoj okolini danas i nocas prema nekim kartama,ovih dana me zaobilazi i to za nekih 10km i sa severne i juzne strane,potpuno indenticno vec tri dana jos je dolazilo sa istoka.
 
Kod nas jutros pljusak za pola sata 12litara i stala kao na prekidac

- - - - - - - - - -

Pozdrav kimi sta se ocekuje za ovaj deo backe u smislu nepogoda
 
Jel pada negde ljudi po ovome sonta i bačka topola je poplava,iznad nas se polovio ovaj oblak,a bilo je već izvesno da će padati.


2r6h4sk.png
 
E vidis tu sliku pa Vrbas ispod,kad krene na nas uvek se podeli i jedan ode gore a jedan ispod..sve je ovo na 7 km od nas
 
Pogledaj ti malo bolje sada snimak,da ne postavljam opet,iza nas se spojio opet taj oblak i sve u crvenom ide širinom cele vojvodine pizmeđu ostalog i ka tebi.
 
Sinoć oko ponoći počela lepa kiša.Jutros u kišomeru 23 litre po kvadratu.Trenutno jaka zapara,ne može da se diše.
 
Greškom sam prijavio poruku uredniku od člana sto mi je postavio link kretanja oblaka umesto da se zahvalim. Izvinjavam se.
 
I kod nas najzad u toku noci pala jedna prava u ataru, sad se vratio iz obilaska i jos je kaljavo, a kukuruz peva...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh