Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene do sad dva navrata jače kiše, pa rominjanje između toga i sad pada solidna kiša. Bio malopre u baštu pošto mi je tu kišomer, okliznuo se i pao u blato, ko svinja sam se naroljao :haha:
i kad sam već bio, 14l do sad. Odjednom je došla, srećom bez grada. A da, i grmi i seva sa svih strana
 
Нас неће, па неће. Огроман облак кренуо према нама и одједном скрене.
Пало свега 1 литар по метру квадратном.::lose::

vreme.jpg


У свим околним местима киша пада већ пар дана, а код нас... као да нас неко уклео. Када нас оволики облак (види се на слици) заобиђе, шта очекивати од оних мањих.
 
Ni kap kiše nije palo ni danas.Jednostavno kod ovakvih situacija tj. strujanja oblaci jačaju zapadno.Dunuo vetar oko 17.45h i rashladio malo ovu današnju sparinu.Zatim zagrmelo par u puta u pravcu Jabuke i to je to za danas.
 
kod nas se ponovo lepo ispadala i sastavila ceo atar,zatekla me u uljmanskim vinogradima koji su udaljeni 7km od sela,kada je stala vratio sam se i u`sput je sve bilo dobro natopljeno...ovo je cetvrti dan sa kisom zaredom.
 
7,5 litara + 1,5 litra pre 2 dana ukupno 9!Za sad,dosta...Vikend opet kisa a od ponedeljka za celu zemlju,barem tako izgleda po najavama!
 
Ja u subotu sto sam skidao 11 vlaga bila,juce par kapi palo(nije ni prasinu ugasilo)danas popodne vlaga 13,8.Samo da se strpi do sutra uvece pa posle nek pada.
 
Kod nas jako sarene padavine. Kod mene u dvoristu za tri dana 23 l , deo atara koji je severno zapadno dobio i preko 35 l, a deo atara jugo zapadno gotovo nista.
 
Auu, danas baš bilo strašno gledati nevreme u Čurugu tu negde oko 3. Taman završio sa ugarom i parkirao traktor i odmah posle par minuta snažan vetar+sitan grad+kiša. Zvone roletne i u kući čuješ kako zvoni grad o crep. Poput onih monsunskih kiša u Indiji. Napolju se sve belilo. Sva sreća pa nije bio krupan grad jer bi inače razvalilo sve živo. U dvorištu voda preko članaka. Sitan grad obletao dobrih pola sata. Obišao najbližu parcelu odmah posle toga i vidim kukuruzu nije neka velika šteta, vrhovi lista iskrzani. Odem kolima do drugog izlaza iz sela prema ataru kada tamo put skoro suv. Možda je palo litra-dve a na trećem izlazu ka ataru prašina, ni kapi nije palo. Saldo - 3 reda crepova na čardaku odvaljeno i izlupano i deo krova jedne šupe izlupan kada je sletela salonit ploča sa komšijskog čardaka. Izlomljenih grana na sve strane. Kako je strašno izgledalo, šteta nije toliko velika. (bar po mene)
 
Ja sam oko 5sati isao za Temerin i pored puta posle raskrsnice za Nadalj se vidi da je bio jaka kisa sa gradom i vetrom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh