Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobicemo je ovih dana ne sekiraj te se, nije jos nista alarmantno, sreca nasa sto su relativno niske temperature i ima jutarnje rose, moze ovako jos 2 nedelje komotno bez posledica.
 
Ne radi se tu o grešci već o konvektivnoj oblačnosti. A količina padavina može osetno varirati čak i u području istog oblaka. Evo, na primer, preključe sam ja u mom dvorištu izmerio 9l kiše a kod bubiše u drugom delu sela je bilo samo 4l. Juče je moj kišometar pokazao 24l a kod njega 20l...
 
@F.E.A.R , tebi baš staju na muku u ovoj temi.:haha: , kod nas grmi i crni se od Subotice i Bačke topole,da li će da padne videćemo.
 
Ne radi se tu o grešci već o konvektivnoj oblačnosti. A količina padavina može osetno varirati čak i u području istog oblaka. Evo, na primer, preključe sam ja u mom dvorištu izmerio 9l kiše a kod bubiše u drugom delu sela je bilo samo 4l. Juče je moj kišometar pokazao 24l a kod njega 20l...
Ali da u toj ljubičastoj zoni da nigde ne padne....
 
6-7 litara do sada,malo stane pa pojaca i tako 10-ak minuta...Gledam na radaru trebalo bi jos da padne,ali da ne budemo nerealni i ovo nam je dosta za sad!
 
Kod nas oko 13-14 sati grmilo i mislio sam kao sto je napisao "Peto" da ce da razvali od Srema ali samo malo poprskalo. Sada suncano i mirno.
 
Mi smo imali tesku provalu oblaka pre nesto vise od pola sata ...a padao je i grad pomalo ::lose::
Juce smo imali jak pljusak ali ovo danas je bilo duplo jace,napunilo je jarkove za nekih 5 minuta,oluci nisu mogli da progutaju svu vodu pa je sve prelivalo.
Za nekih 10-15 minuta mislim da je palo oko 20 litara ako ne i vishe jer ostala mi ona kolica sto se guraju na sred dvorista i bila su do pola napunjene vodom.... a dvoriste :pecanje:
 
kod nas u prigrevici ćorak...

nategnute 3 litre po kvm...

ipak ispravka ni 2 puj j... ti kišu
 
Poslednja izmena:
Ovi oblaci vole jednu te istu putanju i njom tutnje već danima.

Evo npr kod mene već 3 dana potpuno ista stvar.Oblak nastane nad mojom glavom bukvalno,propadnu vrlo krupne kapi kiše ni da pokvasi,dok samo 1-2km zapadnije ojača i daje monsun uz sugradicu i grad...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh