Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene 11 litara nocas,pocelo oko 2 da pada,sevanje i munje da skocis iz kreveta,bez grada!
 
Pucalo je brat-bratu sigurno 2 sata. To je toliko praznjenje bilo da su sigurno mnogi kucni aparati pocrkali. Inace osvezenje je doslo bas u pravom momentu jer je vlaga pala ispod 7-8 cm, a jos vise je bitno da i temperatura padne na normalu zbog buduce oplodnje kukuruza i cvetanja soje, a i zetve psenice da ne bi pocrkali od toplote.
 
1,5 litra je pala u selu,mada je grmelo i sevalo kao da ce sekire da padaju!Mislim da je u ataru bilo vise kise,samo zavisi u kojem delu!
 
Saldo sinoćneg nevremena, palo je 30 litri kiše u dva navrata a bilo je i leda veličine lešnika (padao je sa kišom). Na provigradnoj stanici nema više raketa posle sinoćnjeg dejstva...
 
Kod nas 18litara kise bili je i leda ali jako sitan kroz kisu jedino sto je vetar duvao i povaljao zita!
 
Modeli su skoro u potpunosti pogodili ova nevremena.Jedini kiks se je bio za severoistok Bosne,gde izgleda nije bilo razvoja.

Zaista krupan grad u Inđiji,ali to je bilo i za čcekivati da će biti ponegde s obzirom na onakve parametre.

BTW lepo i na prvi pogled sasvim mirno jutro....niko ni ne sluti šta će doneti ostatak dana.
 
Modeli su skoro u potpunosti pogodili ova nevremena.Jedini kiks se je bio za severoistok Bosne,gde izgleda nije bilo razvoja.

Zaista krupan grad u Inđiji,ali to je bilo i za čcekivati da će biti ponegde s obzirom na onakve parametre.

BTW lepo i na prvi pogled sasvim mirno jutro....niko ni ne sluti šta će doneti ostatak dana.

Kimi sta ti ovo znaci: "niko ni ne sluti šta će doneti ostatak dana",jel to opet neki rusvaj u najavi i gde...kod mene neku grmljavinu najavljuju tek sutra a danas bi trebalo da je mirno????
 
U Vojvodini uglavnom bez razvoja,tako da bez brige.

Danas je ta nedelja,koju smo spominjali kao glavni dan za oluju.U centru pažnje su jugozapad Srbije,Šumadija,Pomoravlje i istok Srbije.

Glavno nevreme će proći verovatno negde jugom Šumadije,gde je velika verovatnoća superćelije.

Definitivno situacija jeste za najveći mogući stepen upozorenja.

Dakle komšo,očekujem gadne oblake u našoj blizini popodne....vrlo lako bi mogla ta superćelija proći vrlo blizu naših krajeva..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh