Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo gde će se formirati potencijalna superćelija:

oi44.png


oblaci do 14km u visinu,što je izuzetno opasno: (vrlo krupan grad)

t3fw.png


@Pidikanac

Nema skoro nikakvih uslova za razvoje u Vojvodini,jedino možda ako bude nešto na krajnjem istoku Banata.
 
Jel istina da taj deo i mnogo šire oko Aerodroma Surčin i ne mogu da brane sa raketama,zbog niskog leta aviona?
У сваком случају нема противградне, а и осигурање је скупље.

Пало свега 3 литра. Пошто су залихе влаге пале испод 10, отприлике ако не падне за Видовдан, можемо да почнемо да беремо кукуруз на лошијој земљи од следећег викенда.
 
odoh ujutru na sesije(atar izmedju golubinaca,indjije i pazove) da vidim psenicu da mi nije pomlatilo.
[/quote] код нас у селу није било леда срећом, али нажалост добро је омалатило суседну инђију. али киша се баш поштено испадала суперишка.
 
Ćuti zemljače bolji pakao od onog u Inđiji a uz to sve je spremno za žetvu, ako je do sada nije bilo neka sačeka još malo.
 
Vise nije stvar u zaradi i u prinosu,nego ne moze se vise ziveti po ovoj vrucini.Ja licno imam dosta pod zitaricama ali neka padne nesto inace pocrkasmo.
 
Nebom projezdili castelanussi,dakle sigurno će biti negde belaja. (castelanussi su oblaci koji predskazuju veliku turbulentnost atmosfere)

@Zeljko
Nije baš WRF-NMM dobar u ovakvim situacijama.Njegova specijalnost je hladniji deo godine,kada imamo jesenju kišu i zimske snegove.Za leto je znatno pouzdaniji GFS.

Kimi ajde postavi neku sliku tih kastelanusa,na google-u nema podataka za traženi termin:sta:.
A ujedno bi mogao (naravno ako imaš vremena) malo da nas edukuješ o tim oblacima koji su zastupljeni kod nas i šta koji predstavlja kao što si napisao u citiranom postu.
Da bar zanmo neku osnovu šta nam se sprema.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Našao sam greška u kucanju Kimi nije castelanuss nego castellanus.Poz
 
@talianu

Da,pišu se sa l,moja greška.


Castellanus je kao što sam rekao u principu oblak koji se pojavljuje par sati pre obrazovanja (ili kao predvodnik) veoma turbulentne atmosfere.Dakle,oni su znaci da će doći do jakih konvektivnih razvoja,odnosno nevremena.

SDC10888.JPG



@Zeljko

Stvorilo se nešto na Glediću,lepo se vidi odavde,ali čini mi se da je istočno od tebe.

Jak oblak na tamo na granici sa Bugarskom.Ovi na zapadu zemlje odrazi su lažni,malo da se stabilizuje radar:

szq.png
 
@Kimi
Ajd da pitam i ja.Kakva je situacija za moj kraj u narednim danima sto se tice padavina i,ne daj Boze,nevremena? Jednom nas je vec zakacilo i deo useva skoro potpuno unistilo.Hvala unapred :ppozdrav:
 
ovaj prvi nalet je nekako prosao,stvorio se niotkud,iz cista mira grmelo je strasno i padala je krupna kisa u talasima,dejstvovala je protiv gradna sa 4komada za sad smo se izvukli ali koliko vidim ovo se krece prema paracinu i sve je jace,formiralo se nad rekovcom i gledckim planinama ali ojacava sve vise
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh