Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na televiziji, nigde nista o nevremenu...Pa naravno da djubrad cuti,kad su totalno nesposobni i potpuno zakazali!
Sad nece ni smeti da objave niti da pricaju o ovom sto se desilo, jer bi neko trebao da plati za ovo!
 
Evo da cujete kako je bilo u Indjiji:
Prvo je dva, trii minuta padao sam led bez kise,velicine lesnika ,sporadicno.
Interesantno je da uopste nije ispaljena nijedna raketa. Jer sam neposredno pre toga dosao iz atara...relativno blizu protiv gradnoj stanici!
Zatim je pocela jaka kisa,pljusak i prvo led velicie oraha, a onda velicine manje jabuke. Kad padne na beton i kad se razbije,onda nastaju 3 do 4 komada velicine oraha. Sve ukupno oko 6, 7 minuta.
Dvorista prekrivena ledom,moglo se lopatom skupljati, razbijenih crepova na sve strane!
Zatim jaka kisa oko 20 minuta, pa onda opet led 5 minuta kao i prvi put!
Stariji ljudi ovakav led nisu videli u ovom kraju za svog zivota.
Najzanimljivije je da sam prvu ispaljenu raketu cuo sad, sat vremena posle svega,(a osluskujem i posmatram pazljivo celo vece) iako su prvi znaci nevremena uoceni vise odsat vremena pre nepogode.
Ovakva situacija je bila iznad samog grada, a sutra nam ostaje da vidimo kolika je steta na njivama...mada mislim da iz zdravstvenih razloga, bolje je da uopste nejdemo u polje!
Toliko o ovoj drzavi, vlasti i odgovornim sluzbama!

Ili,najkrace receno, ovakav led nisam video ni na televiziji ni na filmu!
to je strasno,imao sam prilike da vidim tako nesto pre 20godina kao dete.grad kao pesnica padao je 5min unistio nas.nemogu da verujem gde mi zivimo nemogu da shvatim da nemozemo da se odbranimo od grada,zar je moguce da nema raketa?
 
Kod nas jaka kisa pala,da li je bilo grada videcemo sutra.Na radaru izmedju nas i Dolova bas se crvenelo.
 
posle jakog groma pocela kisa da ispada a na radaru nema oblaka tj vedro.

- - - - - - - - - -

oblak sa stelt opremom kad je nemoguce uhvatiti.

- - - - - - - - - -

ako sada pada kisa iz vedra neba sta ce biti kad dodje oblak iz hrvatske.ovrsice nam zito mesto nas.

- - - - - - - - - -

jel moze neko da objasni zasto kisa pada a na radaru vedro?ccc
 
Daj link gde vidis taj oblak,dokle je stigao?Ja pratim rain alarm i meteoromania i skroz razlicita kretanja oblaka.Ko je tu lud.

- - - - - - - - - -

Au vidim ga,nedaj boze koga dokaci.
 
najgore tek dolazi.

- - - - - - - - - -

jos malo pa crno na skali da nam se pise sto nemoze gore da bude noc

- - - - - - - - - -

rhmz.com pa aktuelni podaci pa radarske slike pa ako te nestrefi srcko onda nije strasno.
 
Шта је у Апатину и околини? Страшно изгледа.
untitled2.png
 
Poslednja izmena:
Kod mene palo preko 40 litara kise, a bilo je i leda.
 
Poslednja izmena od urednika:
U dva navrata pljusak bez grada još uvek pada ali lagano a šta je je u gložanu i futogu neznam ali mi se čini po munjama da je tamo bilo belaja
 
2013-06-22-223823.jpg

2013-06-22-225428.jpg

Evo malo vremenskih neprilika iz Indjije 22.6.2013. oko 22h.
Drugar mi je javio da je opalio led i posto tamo imam parcelu,otisao da vidim,kad naletim bas na drugi talas,koji je trajao 2-3 minuta,nista posebno,led koji je padao izmedju Pazove i Indjije je bio sitan,najvise do 10mm i padao je sa kisom,dok je u Indjiji padao i do velicine jajeta,polupao je i voz sa 20 puntica iz Kragujevca. :osmeh:
Odoh ujutru na sesije(atar izmedju Golubinaca,Indjije i Pazove) da vidim psenicu da mi nije pomlatilo.
 
ja u zivotu vise munja tj gromova nisam video svake sekunde je sevalo.kad bi je usmerili u nas dalekovod imali bi cele godine besplatnu struju od tog jednog oblaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh