Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je njoj trebalo više Sunca krajem aprila i tokom maja meseca.


Sad je već kasno,uskoro počinje i žetva i ne može joj ništa posebno škoditi.

Inače od petka žestoki parametri za oluje....

Sutra i prekosutra na*ebotina u zapadnoj i centralnoj Evropi...verovatno najveći mogući stepen upozorenja za oluje.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je njoj trebalo više Sunca krajem aprila i tokom maja meseca.


Sad je već kasno,uskoro počinje i žetva i ne može joj ništa posebno škoditi.

Inače od petka žestoki parametri za oluje....

Sutra i prekosutra na*ebotina u zapadnoj i centralnoj Evropi...verovatno najveći mogući stepen upozorenja za oluje.

Kimi a kod nas?Hoce li ovde biti oluja?Vidim da je preko vikenda u Vojvodini moguca i kratkotrajna kisa ali daleko je to mada do kraja Jula prijatnije temperature do 30C max
 
Upravo tako.

Mi postajemo neka vrsta tempirane bombe jednostavno,samo mali okidač (to je ta vlaga koja će stići u više slojeve) i desi će se prava eksplozija veoma snažnih razvoja.


Po trenutnim karatama,ovobi bile ubedljivo najjače nestabilnosti ove godine.
 
Daj boze da gresis...ni na jednom sajtu to ne vidim a nacin na koji si to opisao ledi krv u zilama...psenica je pred skidanjem ako se to obistini stete ce biti katastrofalne
 
Videćemo šta će biti u narednim izlazima modela,svakako ću blagovremeno obaveštavati.

Ovde vruće,Takt 33,5°C.Dobro je da dnevni vetar već slabi pa ga verovatno neće biti kad zađe Sunce.


Vidi se nakovanj prema jugu u daljini,a malopre je bio i jedan mali Cb tu odmah iza Goča.Takođe se rubno vidi i ovaj razvoj na istoku Srbije.


U Bosni zaista impresivan razvoj danas:


xrgc.png
 
Vidim da su za vikend opet vratili mogucu kisu i grmljavinu...juce skinuli a danas opet nazad
 
Gledao sam jednog meterologa na rts,kaže u petak predveče mogući kratkrotajni pljuskovi na severu,i hladnije za 2-3 stepena,subota još malo hladnije,u nedelju kiša i pad temperature na 25-26 i tako ostaje do kraja juna.Iz njegovi usta u božije uši.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh