Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30 stepeni,nije se naviklo na ovako toplo vreme,przi dobro........
 
Delovalo je da će biti pakleno sve do subote,sa sve višim temperaturama iz dana u dan.

Međutim,jutros je to znatno ublaženo.Vrhunac vrućina je u utorak ili sredu,a zatim u četvrtak pojačan severoistočni vetar i osveženje(ali i dalje ostaje toplo).Za padavine se još ništa ne zna.
 
Vala dobro dođe ovo malo lepog vremena,da se osuši malo sve ovo.

Ajde tu u dvorištu je podnošljivo,trava,drveće,zelenilo i sve to..

Ali kad se ode tamo dalje od drveća,gde su polja žite i pšenice....pa ja bih to nazvao prirodnom saunom....blato,voda leži i dalje na stranama njiva i vidi se ogromno isparavanje.
 
kimi kad smo kod isparavanja recimo padne 100l po m2 i na ovim današnjim temperaturama koliko bi se ta vlaga zadržala u zemlji odnosno za koliko bi isparila i samim tim za koliko bi trebala da padne kiša ponovo
 
Osuši se brzo sam prizemni(površinski) sloj...čak će se pojaviti i pukotine,koje naravno nemaju nikakve veze sa nedostatkom padavina,već kao što smo spomenuli nastaju kada se veže nekoliko vedrih toplih dana nakon dugog kišnog perioda...

Vlage ima u većem delu zemlje (pongde i 250% više je palo u odnosu na prosek) tako da i kad se ne bi crtale padavine mislim da bi mogli da izržimo 3 nedelje bez problema,pa i više.

Ali tu je kiša,ne brinite se....imaju ju je modeli u planu.
 
kimi kad smo kod isparavanja recimo padne 100l po m2 i na ovim današnjim temperaturama koliko bi se ta vlaga zadržala u zemlji odnosno za koliko bi isparila i samim tim za koliko bi trebala da padne kiša ponovo

xaxaxa Pidikanac uvek me odusevis sa pitanjima...pravo pitanje za vecinu ratara i pravi odgovor Kimija...o tome sam i ja razmiljao ali se ne setih da pitam
 
Na jednom sajtu su za danas prognozirali 30 step. za Zrenjanin,a kod mene u hladu bilo 36 step.E sad ,ako za sredu prognoziraju 36 step. koliko ce onda biti kod mene?::suncanje::
 
Na jednom sajtu su za danas prognozirali 30 step. za Zrenjanin,a kod mene u hladu bilo 36 step.E sad ,ako za sredu prognoziraju 36 step. koliko ce onda biti kod mene?::suncanje::

Isto kao kod nas prognoza za danas oko 32C max a u 10h ujutru temperatura vazduha 33C...poslepodne ima da ode na 36C...lepsi je meni minus na kom se mozes ugrejati nego li ovo
 
21oah6g.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh