Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
prosle godine kod nas padala dobra kisa 13 maja i nakon toga ozbiljnija nije do novembra. samo je u dva navrata pao pljusak, ali sa nevelikom kolicinom padavina. ova za sada je mnogo bolja. vlage jos uvek ima u dovoljnim kolicinama, a sto se primeti po rosi, a i noci su jos uvek poprilicno hladne
 
Pokretala se ova diskusija i prošle godine...

U meteorologiji zna se kakva temperatura dolazi u obzir.Ona na 2metra visine u meteorološkoj kućici (bele boje) na prostranstvu sa uredno održavanom travom.

Sve ostale metode ne mogu se pokazati tačnim pri sunčanom vremenu.To je tako i tu dalje diskusije nema.

To što je asfaltu ko zna koliko stepeni (kao i kad je uz jak vetar zimi puno hladnije nego temperaturno) to je već druga stvar.
 
Jos kad bi isli ljudi na posao u belu kucicu na 2m visine a ispod njih travnjak a ne betoncina i 60C...trebali su reci ostacete kucama kad vas na aparatu pokaze 60C...prosle godine cela Italija je bila u vanrednom stanju a za nijansu nize tem nego kod nas tako da ovi nasi ne mare bas za narod...Kimi zaposlis li se menjaj zakon
 
A šta da tebi kombajner sad kaže , žao mi je visoka temperatura neradim?

Naravno da moze reci da mu se ne radi,to je car toga da je sam svoj gazda koliko ima posla toliko para sam odabira hoce li ovo videti kao vanrednu situaciju ili ne jer na njega drzava nema uticaj niti mu ko moze zabraniti rad zbog temperatura...ovo se odnosilo sa one koji rade po privatnim preduzecima i firmama,na putevima,gradjevini...a generalno je stanje uredjenja ove nase drzave gde niko nikog ne postuje...samo profit...ovde gori vazduh ima 40C
 
Za proglasenje vanrednog stanja zbog velikih vrucina treba novaca, a ovi nasi ih nemaju pa nije bilo proglasenja vanrednog stanja ni u proslosti a Bogami ni u buducnosti. Inace pece da se ne moze iz kuce izaci. Vec se i kuca ugrejala, dzaba izolacija. Nocu je malo rashladimo ali kad upekne.......
 
I jeste bilo juče toplije ja sam danas izmerio maksimalnu temperaturu 2 stepena manje nego juče,a to je zbog ovo malo vetra što je duvao.
 
Ja stalno špartam kuk. ili vršim ječam .Danas ima vetra i malo je bolje nego juče.Medjutim oko 3-4 -5 h. kada je sunce palo i upeklo u stakla ,počeo sam da se kuvam i zamalo nisam odustao .Bolje mi je u jedan kada tuče u krov kabine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh