Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo tako,ne bi potrajao dugo ovaj topli talas po modelima (verovatno 5-6 dana,počevši od nedelje)

Ide nešto sa istoka:

image_b_gr.png
 
Ovde ga polako razvedrava sa severa i istoka.Treba očekivati nestabilnosti kasnije popodne u većem delu istočne i centralne Srbije.

Takt 20,1°C.

@F.E.A.R

Veruj mi da neće biti bitno kolika će temperatura biti.....msm svakako si u pravu,ići će to do 35°C pa i stepen-dva više ponegde...ali ljudi moji,zamislite tu temperaturu u kombinaciji sa visokom vlagom i isparavanjem. ::samo bes:: Pa to je pravi pakao...

A još gore kad bude naleteo neki front....parametri za oluje će biti brutalni.

Ma slazem se ja sa tim,ne podnosim vrucine nikako...a i to u subotu sledecu i nedelju nesto kratkotrajno po acc weather bar za moj kraj...prognoze posle lepo vreme sve oko 30C to je po meni podnosljivo ako ubodu na toliki period

http://www.accuweather.com/en/rs/vrbas/298451/june-weather/298451
 
Pitanje se odnosilo na Vojvodinu a ne za konkretno mesto.
evo trenutno pocinje da pada u Vojvodini.

Kovacev brale sta ti je???Pusti za sta se odnosilo pitanje kod nas nema kise i to je fakat,sta si svadljiv,bije sunce samo tako i nece padati nista...vedro je i jako toplo...

- - - - - - - - - -

evo potvrdi i komsija iz B.Topole...izgoresmo danas
 
Šta je vama ljudi prvi dan bez kiše i malo topliji i vi odmah u plač,vlage ima i u zemlji u u kanalima,ima kulture od čega da se hrane jedno određeno vreme,pa valjda neće ostati ovako do oktobra.
 
Kisa u ovom momentu najmanje treba. Treba da se skupi malo temperature i sunca u zemlji i biljkama. Sada ovog momenta kad bi zasusilo kao prosle godine imali bi veci rod za minimum 20 % jer je zaliha vlage MNOGO veca nego prosle godine. Bez sunca nema roda to je sigurno. Gledam prognoze za neki duzi period i vidim da temperature nece prelaziti 30 stepeni sve do polovine jula, uz mozda par toplijih dana. Noci su jos uvek hladne i to je jako bitno za biljke i trenutno imaju idealne uslove za rast i razvoj. Gledajuci prosle godine za dobar rod bice potrebno jos max 50 l po kvadratu.
 
Када се погледа оперативни http://www.hidmet.gov.rs/podaci/agro/desetdana.pdf са залихама влаге и када се погледа потенцијална евапотранспирација http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/agro_evapotranspiracija.php, лако закључимо да залихе влаге могу да трају до неких 10 дана у нпр Београду до неких 20 дана у источном Банату. Лето још није ни почело. Тако да по мени ваљаће нам још сигурно око 150 литара и то добро распоређених у следећих скоро 2 месеца. То би нпр код мене било неких 300 литара за 5 месеци. Реално, мало.
 
E ako je tako zajebana situacija necu da vam stajem na muku ni da se mesam :) vrag je odneo salu koliko vidim.

Kukuruzu treba sunca a meni ladno pivo i hladovina,brate Kovacev ziv ti meni bio nije nama muka sto nema kise bilo je i previse samo ti pisi slobodno ne stajes na muku:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Bojim se samo za psenicu da se ne sj...e na +36 posle ovolikih padavina
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh