Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ga, stize kod nas, to je taj iz pravca Vlasotinca i Babusnice. Ali kad stigne, uglavnom se oblak podeli na dva dela i odlazi u brda. Oko 13 sati je u selima koja su na obodima brda pao grad. Ja sam na 4 km od Pirota i hvataju nas samo krajevi oblaka.
 
E komšija, ovde je izručio pljusak..... malo je i grada bilo, a evo sad je nastavilo umereno......

Sve se nešto mislim: Prošle godine su vežbali sušu, sad vežbaju svakodnevno kišu, usavršavaju vladanje klimom kako im se ćefne... hm....
 
ko2013061115000000dBZ.cappi.png

ovo izgleda bas opasno ova crna tacka izgleda opasno ali to je oznaka.
 
Kimi blago tebi ti se nauzivao ovog proleca u ovim olujama,gromovima,oblacima,kisi... :osmeh:

Pa oni (meteorolozi) se upiske od srece kada se od malog i neznatnog oblaka (a koji prate) napravi veliki i tamni i preraste u super celiju. To je za njih maksimum kao kada ja puknem sarana preko 20 kg.:osmeh: Oni ljudi to vole i ne razmisljaju dal je ispod toga njihova zemlja. Treba ljude razumeti.
 
Evo vec treci dan bez kise da se malo oslobodimo vode kako krenulo planirao sam da kupim camac al sam razmasio ::novac:: mnogo skup hehehe.
 
E da...ako je neko od forumaša u mogućnosti,nek uslika malo Dunav.

Vanredne odbrane od poplava kod Bezdana (721cm) i Bogojeva (720cm),redovne kod Novog Sada (563cm).Iznenađujuće raste i Tisa,kod Titela je 31cm iznad redovne odbrane od poplava.

RHMZ stalno pomera termin vrha talasa...očekivano.Najviše očekuju kod Bogojeva (770cm)....to je smešno,Mađari za njihov jug najavljuju do 830cm.
 
Kod mene jos nije stigao talas mada raste svaki dan po malo,mislim da DJerdap ne pusta bas toliko vodu ko da zadrzavaju Dunav.
 
Dunav,Bezdan.Ovo je od nedelje u podne.Inace okolna vikend naselja su komplet poplavljena.Juce sam isto bio da pogledam,u jednom momentu prolazi komplet skolski radni sto.Dunav je prljav,mutan i nosi sve pred sobom.Sutra idem opet pa cu opet slikati.
dsc0206.jpg
[/IMG]

dsc0207.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Evo nasao sam jednu sliku kako izgleda Dunav u malo nizem izdanju :) sad se ne vide betonirane obale,ustvari preliva se preko njih

12166-dunav.jpg
[/IMG]

Ova manja slika je bas slikana kada pogledate drugu sliku,preko na drugoj strani dunava u odnosu na mog sina gde stoji.Vidi se kosina od Batinskog brda i na toj manjoj slici
 
Poslednja izmena:
Kakvo je samo nevreme nas malopre zadesilo. Kolicina kise koja se izrucila ne moze se meriti litrima. To su bukvalno potoci vode, sve je poplavljeno. Jedina sreca sto nije bilo velikog grada, bilo je, ali ne toliko. Ovo u zivotu nisam video!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh