Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U gospodjincima 12-14 kapi/m2, zavisno u kom delu sela, doduse nije da nam je potrebno vise. Mada je oko 17h prosao oblak i videle su se kisne zavese ali je otisao ka jugoistoku. Moguce je da su Curug i/ili Zabalj dobili kisu.
 
Evo jedna od danas tik pred nevreme... :osmeh:

1005703_10201398903684675_287920774_n.jpg
 
Kakvi oblaci crni kao crna zemlja. Kod nas sada upravo intezivno pada kisa zvone oluci A i vidan je pad temperature....
 
Malo kasnim sa odgovorom-led je potukao deo Becejskog atara prema Backom Petrovom Selu a cujem da je bilo cuda i u Adi i Senti.Javicu kako ce biti sa osiguranjem a mislim da cu sutra proci onuda pa cu kliknuti koju sliku.Danas je popodne jedan manji oblak pokvasio deo oko Radicevica prema Beceju.
 
U Adi je bilo leda najvise je uhvatila deo atara prema Utrinama kod Sterinova pa sve do Gornjeg Brega.Od mojih njiva nastradalo je 3kj psenice i 9kj kukuruza(on ce se oporaviti).
 
Evo vam još malo slikica popodnevnog nevremena:

Severoistok:
dorgbphp.jpg

Istok,severoistok-mislio sam da će tamo oblak pobeći:

dorgbphp1.jpg



Bilo je nekoliko ovih ,da ih nazovem pokušaja funella:

dorgbphp4.jpg

Lepi oblaci i na severu:

dorgbphp5.jpg


Ama ide ovo sa severoistoka,pomislih u sebi :osmeh:

dorgbphp6.jpg


dorgbphp7.jpg


dorgbphp8.jpg


Sve je bliže i bliže:bravo::bravo:

dorgbphp9.jpg




Prelepi oblaci prolaze iznad mene:


1005703_10201398903684675_287920774_n.jpg



dorgbphp12.jpg


Pred sam početak padavina...delovalo je da će odmah da odčepi,ali se prvo dvoumilo 15-ak minuta...e tek nakon toga je odvalio monsun,i to kakav.

Duvao je i pojačan severni i severoistočni vetar.

dorgbphp13.jpg


Na kraju,41mm za 45minuta iz ovog konkretnog oblaka,mada su padavine kao što znamo nastavile i dalje.Grada nije bilo.

Samo ovu radarsku sliku sam stigao da sačuvam:


2uib515.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh