Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na nas opet ide nesto veliko,iz grocke se cuju protivgradne rakete ko da je nova godina..............

2w1vaq9.jpg




2r4hkx5.jpg
 
Proslo nevreme. Bio jak pljusak srecom bez leda i zestoka grmljavina koja se jos cuje u daljini. Na pocetku bilo i zesceg vetra ali sada je uglavnom mirno.
 
Dobismo i mi grad danas ::lose::
Baš sam bio u ataru, za pola sata se smračilo kao da je 9h uveče, i onda je počeo grad veličine graška i tako tukao jedno 1min. Posle je počela i kišurina pa je kolko tolko ublažila grad. Taj grad je trajao oko 5min. Posle je samo kiša padala, ja se približavao ka selu i posle 10-tak minuta opet grad, ali sad veličine lešnika odprilike i jačeg intenziteta pomešano s kišom. Usevima ne znam šta se desilo jer sam već bio nadomak sela a tu je sad livada. Prva tura grada ih nije jače oštetila, koliko sam video iz traktora, ali plašim se za ovu drugu turu što me zahvati na izlaz iz atara.
 
Bio jaci pljusak,grmljavina,srecom je ostalo na tome.... Ljudi,meni srce puca gledajuci ove slike i stetu koja je nastala,a kako je vama koji ste imali stetu,to samo vi znate... ::jako_besan:: na vladu,ministarstvo
 
Dobismo i mi grad danas ::lose::
Baš sam bio u ataru, za pola sata se smračilo kao da je 9h uveče, i onda je počeo grad veličine graška i tako tukao jedno 1min. Posle je počela i kišurina pa je kolko tolko ublažila grad. Taj grad je trajao oko 5min. Posle je samo kiša padala, ja se približavao ka selu i posle 10-tak minuta opet grad, ali sad veličine lešnika odprilike i jačeg intenziteta pomešano s kišom. Usevima ne znam šta se desilo jer sam već bio nadomak sela a tu je sad livada. Prva tura grada ih nije jače oštetila, koliko sam video iz traktora, ali plašim se za ovu drugu turu što me zahvati na izlaz iz atara.
E pa ovo je strasno...nemam reci!Gde bre sve potuce majku mu njegovu...Taj oblak je bio ogromnih dimenzija cim je zahvatio toliko mesta koja su udaljena poprilicno...Sale druze,nadam se da je manja steta nego na nekim slikama ovde i da ce se izvuci!
 
Kod nas drugi put grad danas u toku dana velicine graska ujutru prskanje da se spasava sta se spasiti moze od voca::lose::
 
I nas atar je dobio grada, manjih razmera nego u Bavanistu, ali ipak ima posledica. Prosao atarskim putem nekako kukuruz sa puta izgleda vise pogodjen nego suncokret, a kako ce biti dalje videcemo. Psenice su jos dobro i prosle. Samo nerviranje, nista drugo. Da popi.....dis.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh