Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bogami bi moglo...ali po nekim dugorocnim prognozama tek od 18 juna stabilno(suncano)...govorili su da je prva polovina juna ovakva
 
Bilo sitnog grada velicine graska sa kisom u selu,sta je u ataru neznam,ladno napolju,ide para iz usta,a leda koliko hoces po coskovima...
 
Odakle ovoliki grad, kada je hladno vreme? Koliko ja znam , grad ide kada su velike vrucine, a ne kao sada. 2010 godine je 2 meseca bila non-stop kisa, ali nije bilo grada, a ovo je da se poludi, ne znam vise sta da kazem, zna li neko kada ce kraj ovome?
 
Kod nas je strasno izgledalo valjalo neke bele oblake a iznad njih tamni srecom samo pljusak od 10 minuta.Ja neznam kako je u vasim mestima ali ja jos uvek nisam cuo da je kod nas ispaljena protivgradna raketa.Ranijih godina je bilo ali ove...
Pa kako da ispale kad nemaju ni jednu jedinu,da ne poverujes al je tako.
 
Bavaniste grad velicine oraha,steta na pancevackom putu 100%!Kukuruz je ostao samo na stabljici,inace basta mi je 60% sravnjena!Kakvi smo ljudi ovo je milost od Boga
 
Odakle ovoliki grad, kada je hladno vreme? Koliko ja znam , grad ide kada su velike vrucine, a ne kao sada. 2010 godine je 2 meseca bila non-stop kisa, ali nije bilo grada, a ovo je da se poludi, ne znam vise sta da kazem, zna li neko kada ce kraj ovome?

E na ovo moram odgovoriti.

Tačno je da se led vezuje za vrele dane,kada na tu veliku vrućinu dođe vlažan i nestabilan vazduh i oblaci explodiraju daleko u visinu.

Međutim,led je zapravo znatno češći sada,kada je po visini hladnije,jer oblak uopšte ne mora da raste toliko visoko do sloja gde je temperatura na tački mržnjenja. (to je sada na vrlo niskoj visini,msm danas)

Ove godine imamo baš dosta nestabilnosti a da je pri tom relativno hladno na visini,a tako će se nastaviti i narednih dana...
 
Zna li se kada ce proci ovo cudo? Po nekim misljenjima , jun u evropi je nesto slicno kao u aziji kada je doba monsuna, ako neko zna malo bolje, molim da nam objasni..............
 
evo kako to izgleda kod mene
sdc18302.jpg

ovo nije put ovo je reka
sdc18307.jpg

sdc18308.jpg

sdc18309.jpg

sdc18320.jpg


sdc18318.jpg

sdc18316.jpg

sdc18313.jpg

sdc18312.jpg

sdc18311.jpg

sdc18310.jpg
 
planiram da mu dam infuziju u vidu Ekobustera ali samo po vrstama neznam koliko će mu pomoći :sta: inače osiguran je pa se nadam da če i procena i isplata biti realna
 
Nas sto je led tukao pre desetak dana ni sta nepomaze sve se moralo presejati,tako da necekajte nego sta se mora presejavajte odmah,nema tu nekog povratka,kod nas soje se nisu mogle oporaviti i uglavnom su sve presejane,kukuruz se izvukao kako gde ali soja nikako
 
EH,nagledao sam se ja ovakvih prizora kad sam bio mladji....meni je prosto cudno kako ove 3-4 godine zadnje prolazimo bez velike stete.:sreca::sreca::sreca:

Nikada necu zaboraviti razaranje 6 juna 2006 godine......pa to je smak sveta bio,cela basta je bila sravljena sa zemljom,padalo je drvece,ostajali citavi krovovi bez crepova.::lose::
1993godine moje selo i jos par sela koja su se nasla na putu tom oblaku su pretrpeli katastrofu,posledice su i danas vidljive.imao sam 10godina gledao sam kroz prozor,padao je grad kao kokosije jaje a imalo i vecih kao pesnica,to neverujem da je neko video,sav crep na kuci je bio polupan i probusen,sada na vikendici jednog mog rodjaka postoje rupe na lamperiji koja stoji ispod crepa,znaci grad kao jaje prolazi kroz crep Mediteran onaj veliki jaci nerazbija crep vec ga busi kao laser i probija lamperiju to je bila sila kakvu nisam video u zivotu,drvece se savijalo do zemlje,kuvalo se dugo dugo bilo je mirno vreme,pocelo je sa par kapi kise ali onda je poceo grad kao pesnica razbijalo sve sto se naslo napolju.od tada pa do sada nikada nije ubio grad tako jako,padalo je par puta ali ne toliko,ovo sto sam danas video je takodje katastrofa jer je sav trud pao u vodu a od toga nema veceg razocarenja,losi dani tek predstoje jer ova kisa nece da se mane.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh