Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bojane&Kimi hvala trebao bi lucerku veceras da pograbuljam pa ujutro da je baliram ali ipak ostavljamo sve za ujutro ako nocas nepadne!
 
Zar je moguće da je toliko sušno kod tebe ?Znam da je u dolini Velike Morave dosta sušno(pa i dalje verovatno na istok ka Negotinu i Zaječaru),ali sam mislio da je u Rekovcu malo bolja situacija.

Ovde sasvim normalna situacija,zemlja jeste sada površinski suva ali vlaga je tu odmah ispod.U nedelju kad sam bio u selima između Kraljeva i Čačka još je voda ležala po nekim njivama.

EDIT:Dosta je visok parametar za superćelije sutra popodne,biće gadno...

opao.png







GFS crta talas padavina iz slojaste oblačnosti ujutru u većem delu Srbije,a onda popodne ako ga razvedri kreće show.
veruj mi situacija je teska,kise nije bilo negde oko 45dana,a bilo je i 33C vrucine,nikada do sada se nije desilo da psenica gori ali ima nade ako kisa padne jer je klas ostao zdrav a i zastavicar ali vec mi je prinos umanjen za 20%minimum,kod nas je zemljise malo teze i neodgovaraju mu velike padavine pa onda visoke temperature jer se stegne kao beton i onda puca sve se vide zile od korena psenice,sada samo da molimo boga da nebude grada jer samo jos to fali pa da bude jos gore. valjda ce pasti lepa kisa svi se nadamo tome.
 
Kod nas je susa vec uzela danak. Jecam je vec gotovo zreo bez nalivenih zrna, Psenica se bolje drzi ali je i ona sigurno podbacila. Kukuruz nije nikao preko 30%, suncokret isto. Znaci ako ne bude kise i narednih dana crno nam se pise.

Kimi hvala na informaciji sto se kaze iz tvojih usta u bozije usi :ppozdrav:
 
Kod nas je susa vec uzela danak. Jecam je vec gotovo zreo bez nalivenih zrna, Psenica se bolje drzi ali je i ona sigurno podbacila. Kukuruz nije nikao preko 30%, suncokret isto. Znaci ako ne bude kise i narednih dana crno nam se pise.

Kimi hvala na informaciji sto se kaze iz tvojih usta u bozije usi :ppozdrav:
ista prica i kod nas
 
Lepo pada, valjda bi trebalo iducih dana,da i krajevi gde nije padala konacno dobiju kisu.........................:kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh