Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema smisla ne zableležiti -5°C na 850Hpa u centralnoj Evropi,posebno krajem maja....ovakva temperatura je dovoljna za sneg do nizija,srećom pa se tamo ne crtaju:


hladnoca.png



t850z144.png





Što se tiče sutrašnjeg dana,GFS mogućnost za nestabilnosti vidi samo na severu Vojvodine,dok WRF-NMM daje uslove u čitavoj zemlji,izuzev juga i jugozapada.Glavni razvoji kod zapadnih suseda,gde je moguća i superćelija.


U ponedeljak i utorak postoji dosta jako smicanje (u utorak i do 25 M/S),ali je pitanje hoće li biti nekakvih razvoja...ali ako ih bude,moglo bi biti gadno...
Kimi sta predvidjas za nas u narednim danima..Hvala unapred
 
Neverovatno, pre pola sata nije bilo bukvalno ništa na radarskom snimku, a onda se niotkuda stvorio oblak i evo sad pada kiša. A ja planirao ujutru da prskam...
 
nije tako prije tri sata sam ga uživo video išao je ravno na moje mjesto i onda je odjednom krenuo gore prema baranji ,subotici i dalje tim pravcem a najveći deo je u madžarskoj znači nas je samo rep zakačio
 
Za nase podrucje kisa non stop...oblaci pa kisa...nigde sunca...ja mislio ospartati u utorak jer narednih 15 dana po prognozi nestabilno sa kisom a grane li sunce eto pokorice opet...spartanje moram odraditi a ne znam smem li cekati da ne preraste kukuruz...a i ko zna koliko su meteorolozi precizni za period veci od 3 dana...evo 3 dana kako mozgam o ovome i dalje nemam resenje
Koliko puta spartas? Kukuruz voli i do dva tri spartanja, zbog aerisanosti povrsinkog sloja, a kakve smo mi srece u Vrbaskoj opstini nece kisa skoro kad krenu topli talasi, bolje uraditi dva puta nego jednom kasno,takvo je bar moje misljenje. izvinjavam se zbog :off_topic:
 
Koliko puta spartas? Kukuruz voli i do dva tri spartanja, zbog aerisanosti povrsinkog sloja, a kakve smo mi srece u Vrbaskoj opstini nece kisa skoro kad krenu topli talasi, bolje uraditi dva puta nego jednom kasno,takvo je bar moje misljenje. izvinjavam se zbog :off_topic:

Samo jednom ali moram zbog zaostalog korova,ne smem dopustiti da preraste jer je bas specificno

Pre pet minuta je stala leeepa kisica , dolazio iz pravca Vrbasa i isao prema Subotici

Promasilo je Vrbas na obodu...video sam da ode kod vas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh