Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle večerašnjih izlaza,čini se da je u većem delu Srbije zicer 20-30 litara od srede ujutru do četvrtka uveče.

U sredu bi to bili pljuskovi i grmljavine,ponegde i nevremena,ali oni dosta rasprostanjeni.U noći na četvrtak i u četvrtak danju to bi bila jesenja kiša za zapadnu polovinu zemlje odnosno grmljavina i pljuskovi za istočnu.
 
Kada se formira jedan ovakav lepotan,nema brige...pitanje je bilo da li nas neće svojim glavnim delom promašiti i pobeći malo zapadnije(da je ostalo tako,ponovo bi zapad zemlje plivao,a istok ne bi video ni kap kiše),ali ipak neće.

Već sutra popodne će se on formirati iznad severa Afrike,tamo između obala Sredozemnog mora i pustinje Sahare,a onda će poći ka Srbiji.

Treba očekivati dosta pustinjskog peska:

lepotn.png


cicimoric

Valjda je red više da se maler razbije...biće i za Vršac.
 
Ja se ne secam da je neko prosle godine toliko kukao iz drugih delova Vojvodine koliko ti za kisom,kada ste vi dobili 100lit. a mi dobili...
Znas druze kako se kaze,Dok dete ne zaplace,majka ne da sisu:ppozdrav: @Bojcetic Zovi me kako hoces ne ljutim se,samo da ova godina ne bude kao prosla!p.s Sledeci put u temi javljam se sa podacima o kolicini padavina :)))
 
@savato
Nista lose nisam mislio :ppozdrav:

Kod nas nocas nista, jutros prasi samo tako. Tek poslepodne ima da bude show u spartanju od prasine :osmeh:
 
ako ne padne ovih dana kisa sto se mog atra tice,sto bi reko Zika.Usrali smo motku nacisto,psenica pogorela do pola ako nastavi ovako uginuce na njivi je kao na betonu,zemlja ispucala mozes nogu da zavuces,jad i beda.
 
ako ne padne ovih dana kisa sto se mog atra tice,sto bi reko Zika.Usrali smo motku nacisto,psenica pogorela do pola ako nastavi ovako uginuce na njivi je kao na betonu,zemlja ispucala mozes nogu da zavuces,jad i beda.

Zar je moguće da je toliko sušno kod tebe ?Znam da je u dolini Velike Morave dosta sušno(pa i dalje verovatno na istok ka Negotinu i Zaječaru),ali sam mislio da je u Rekovcu malo bolja situacija.

Ovde sasvim normalna situacija,zemlja jeste sada površinski suva ali vlaga je tu odmah ispod.U nedelju kad sam bio u selima između Kraljeva i Čačka još je voda ležala po nekim njivama.

EDIT:Dosta je visok parametar za superćelije sutra popodne,biće gadno...

opao.png







GFS crta talas padavina iz slojaste oblačnosti ujutru u većem delu Srbije,a onda popodne ako ga razvedri kreće show.
 
Kimi kakva je situacija za Juzno Backi okrug tj. najvise me interesuje za Vrbas oceli biti kise veceras i sutra do popdneva?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh