Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo,lepo Cici...samo da je na miru proslo!Lepu kisu je dobio dobar deo J.Banata,osim Crepaje,Kacareva,Jabuke,Panceva koji su po radaru kako i mi sa 1-2 litre prosli,ostali su dobili uglavnom svi preko 10 litara sto i dovoljno za sad!Kod nas se susa nastavlja i dokle ce ovako ne znam,ali da ne valja,ne valja...
 
Ma gde valja svaka godina je sve gora i gora. Kad se prosusi malo treba da posejem jos 5 KJ soje koje nisam posejao jer je priprema bila katastrofa. Nisam mogao sa spremacem da spremim pa sam mu je..o kevu sa gruberom. Imam jednu povecu parcelu gde sam sejao soju na 10 cm dubinu i stigla je na 1-2 cm od povrsine i nije bilo vise vlage i stala je. Nadam se da ce sada skupiti snage sa ovom kisom da izadje a ako ne presejavanje.
 
Nisam baš dugogodišnji proizvodjač soje , ali posijati na 10 cm dubine ??

Svu soju sam posejao na 8 cm i nicalo je 6-7 dana bez ikakvog problema. Kada sam stigao do te parcele na 8 cm je seme bilo u suvom pa sam povecao dubinu. Od setve je proslo 11 dana i danas su poceli onako stidljivo da se vide redovi. Mislim da ne bi bilo nikakvih problema sto se dubine tice da je bilo dovoljno vlage.
 
Ni kod nas ništa od kiše i nadam se da će ostati tako još koji dan da završimo prskanje.
 
trebalo bi da je slicna kolicina jer nas je isti oblak uhvatio

2ut3lnd.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh