Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZRENJANINAC je napisao(la):
To i kažem kakvo branje ima sve da pogazi.Samo krunjenje i to sa šestorednim adapterom.
Jok nek zove odma CAT sa 24rednim! :haha: :haha: Ono jes zalosno to priznajem ali moglo je i drugom da se desi
 
Imao sam parcela(Kucurski atar) gde je kukuruz dobio po usima za vreme ove j... zetve!Bio je sav u fronclama,ali tada jos nije izbacio klip,pa nije bilo posledica!Ali sad... moram otici da vidim,Dukej me je isprepadao!
 
kod mene se naoblacilo ali oblaci su se brzo raspali :udri: :udri: :udri: i nista od kise samo par kapi je palo ali i sutra najavljuju jos kisu pa se nadam da ce pasti neka dobra kisa i da prekine ovaj susni period :kisa:
 
Grad i olujno nevrijeme poharali dolinu Neretve. Na nekim mjestima ledeni pokrivač i do 10 centimeta

Utorak, 04 Avgust 2009 15:08
Snažno nevrijeme praćeno tučom i obilnom kišom pogodilo je danas prije podne područje doline Neretve. Najviše je pogođeno područje Metkovića i Opuzena gdje je tuča nanijela veliku štetu nasadima voća i povrća. U Opuzenu je padala tuča veličine oraha, a za desetak minuta koliko je padala grad i ulice su se zabijelile kao usred zime. Na nekim je dijelovima ledeni pokrivač bio debeo i do desetak centimetara.Osim na nasadima, led je oštetio i brojne automobile te krovove na kućama. Na nekim su automobilima vjetrobranska stakla u potpunosti slupana. No, štete se još utvrđuju jer je nevrijeme pogodilo i poluotok Pelješac.Oluja je znatno snizila i temperature koje su pale do 15 stupnjeva
 
Teksas - U najvećoj suši u posljednjih 50 godina, koja je pogodila
američku državu Teksas, šteta na žitaricama i stoci procjenjuje
se na 3,6 milijardi dolara. “Jednom rečju, pustoš”, rekao je
teksaški poljoprivredni komesar Tod Stejpls, prenosi medijska
mreža Blumberg. Teksas je vodeći nacionalni proizvođač
stoke i pamuka i dobavljač žitarica, prenose agencije.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
@slavonac

Imaš li neke slike nevremena?
erbb6p.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh