Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta je to dobro ? deo atara prema Robertu skoro nista a onaj prema Kikindi samo do Vincaida isto ko i selo oko5 lit.
Post je spojen: [time]1249116019[/time]
_________________________________________________
Sad sam bio u deo atara koji je dobro sinoc pokisao. Gre su uvale na putu jos ima vode a njive sublatnjave.U tom delu imam jednu parcelu paprike i ona je dobro pokisla a ostalo su suncokreti kojima kisa nije bila potrebna.
 
Ovo se retko dešava da nad celom oblasti nema ama baš ni jedan oblak:
258a1qb.gif
 
branko je napisao(la):
Ovo se retko dešava da nad celom oblasti nema ama baš ni jedan oblak:
258a1qb.gif

A pogledajte ovo, jedna doobra oluja od prošle godine kod mene. Svugde okolo vedro a kod nas opasan oblak (obratite pažnju da na slici u šematskom prikazu oblak ima i delove sa crvenom bojom).

getfile31.jpg
 
Da...
Nema ništa gore nego kada prognozeri predviđaju lepo vreme a ono naiđe lokalna oluja...
 
Sveti Ilija je ove godine za malo zakasnio. Oko jedan sat posle ponoći, posle njegovog dana, počelo je da grmi baš kao da je Ilija Gromovnik dirigovao. Pucalo je iz sve snage, ali kiše po mojoj slobodnoj proceni nije bilo puno. Padala je u dva navrata sve ukupno oko pola sata ili malo jače. Pokušaću ujutro da saznam tačan podatak.
RHMZ me je po ko zna koji put iznervirao. Kad god je neka akcija na njihovom sajtu nema šanse da se vidi trenutno aktuelna radarska slika. A dok danima nema ni oblačka na nebu (kao ovih dana), redovno na svakih sat vremena ažuriraju radarsku sliku. Pitam se samo koga to onda interesuje.
Ipak da bih dočarao silinu večerašnje grmljavine evo slike sa mađarskog radara.

 
KOd mene je oko pola tri grmilo i padala je kisa jedno 20-tak min.Sada sam bio u atar i isto kao pre 3 dana ,prema Kikindi palo lepo a prema Novom Beceju samo poprskala.
 
kod nas kisa nije padala vec 10 dana ali sad sam gledao prognozu i satelicki snimak i najavljuju kisu od sutra do petka a mozda i duze tako bar najavljuju na RHMZ ali kisa je vec potrebna za kukuruz i soju da bi prinosi bili dobri jer se nedostatak vlage u zemljistu vec oseca tako da bi bilo dobro da padne bar 50lit kise :bravo: :kisa: :kisa: :kisa: :ppozdrav:
 
U Subotici nista kao i obicno nadamo se od sutra kuruzi na nekim njivama dobro podgoreni acina sve manja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh