Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedan deo atara pokisao,voda stoji u oranju(tamo gde mi je ona strasna detelina),a na drugu stranu,gde sam radio semensku detelinu,tamo ni kapi.
 
@ szeky

Čuo sam da je pre neki dan kod vas u Gradištu dobro padalo, da li je to tačno?
 
tomica je napisao(la):
U Subotici nista kao i obicno nadamo se od sutra kuruzi na nekim njivama dobro podgoreni acina sve manja
Zavisi kako gde!
Oko 2`led srecom rakete odradile svoje zrna velicine od soje do sociva.
Kise ni prasinu redovno da pokupi,a na ~500m od mene potop
 
@Dukej To je dezinformacija, isto svega par kapi :udri:
Mala ispravka u vezi sinoćne kiše
szeky je napisao(la):
Kod nas od 10 do 12 kapi po m2 :udri:
Atar prema Bečeju je dooooobro pokiso, malopre sam bio u obilasku i jedva sam mogao motorom do njive od blata na putu ::svaka cast::
Na ostalim mestima suuuvoooooo :udri:
 
Uh, večeras sam išao malo da obiđem njive i u jednom delu gde su neke moje njive (prema Vrbasu) je bilo više kiše nego u selu ali nažalost i leda. :zli:
Kukuruz je sav u fronclama i ima ga baš dosta navaljenog ali i polomljenog (ispod klipa). Uvratine su mi skoro cele dole a i u njivi ima dosta takvog kukuruza. Video sam jednu njivu gde leži otprilike polovina kukuruza. I nešto što je interesantno, u jednoj duži je sa jedne strane njive kukuruz nakrivljen na jednu stranu a sa druge strane njive na suprotnu! :sta:
 
Znas li dokle je led zahvatio? Ja imam njivu kod Vrbaske deponije!Kod nas u gradu nije bilo leda,pa mi nije palo na pamet da obilazim njive!
 
bilo leda kod nas u jedan deo atara prema beceju komsija isao da vidi suncokret kaze da je pola poruseno a kukuruz povaljan poludeo je ide i ludi po dvoristu
 
mirmag je napisao(la):
Znas li dokle je led zahvatio? Ja imam njivu kod Vrbaske deponije!Kod nas u gradu nije bilo leda,pa mi nije palo na pamet da obilazim njive!

Ne znam, išao sam do fabrike stiropora a dalje ne jer dalje nemam zemlje. I kod nas u selu nije bilo ni leda a ni kiše nešto naročito. A tamo je bilo baš dosta jer je i pored vrelog dana još crna zemlja na strnjištima a da ne govorim u kukuruzima i soji.
 
robert idi u ljutovo desna strana ja nisam video posto tamo nemam zemlje ali komsija je isao
 
To samo za kruniti na njivi odmah! Berac ce vise da razbaci nego sto ubere!
 
Da li može neko da napravi slike od tih parcela da vidimo šta može nevreme da učini ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh