Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dukej je napisao(la):
Ja zbog tog interneta i vremenske prognoze nisam oparao kukuruze. :zli:
Nije bas stoposto sigurno, ali uglavnom dosta je korisno i meni mnogo pomaze.
 
Pa ja sam parao soju u nedelju jos i neki nas praznik...zato sto su od ponedeljka javljali kisu...a da sam slusao starije da se nedeljom ne radi ko zna da li bi mogao da je param uopste jer bi bila previse velika.
 
au, ovo nije kisa, ovo je potop. ne mogu da verujem, kad je treba zaobilazi nas ko da smo kragujevac, a sad ne moze da nas zaobidje ni jedan metar. mislim da je zetva za nas gotova pre nego sto je i pocela
 
Kod mene palo 15 l i trenutno pada . Od 13. jula stiže pravo leto temperature preko 35 stepeni. ( Odoh ja na planine :D )
 
Meni lično ovo vreme odgovara bar će da rodi soja kao nikad pre . I kukuruza će da bude na pretek. ::namigivanje:: Po meni ove obilne kiše su dobrodošle jer proleće je bilo mnogo suvo i barem ćemo imati rezervnu vlagu kao što kaže cicimoric za letnje dane kada će temperature preći i 40 stepeni. Samo nije valjalo ovo vreme za žito i nikako da završimo ovu žetvu 2009.
 
Kod nas stariji kazu NI U KISI RODA NI U SUSI GLADI.
Hocu da kazem da previse kise nece dobro doci biljkama. A i koliko to treba da greje da bi se ovo isusilo ako znamo da je prosla trecina jula,a jos par dana predvidjaju ovakvo vreme. I jos jedna stara: OD SVETOG ILIJE (2.0:cool: ,LETO SVE MILIJE. Znaci li to da nam je pravog leta ostalo jos 25 dana? Ne znam,ali ima tu neceg. Molim se samo da jesen bude bar suva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh