Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas jos uvek nista! Ono 3mm/m2 u utorak sto je palo nije dovoljno nizasta!
 
Danas sam imao prilike da gledam sa Fruške Bačku i Banat, to znači da je u skoro celoj Vojvodini bilo lepo vreme.
Znači danas ništa od kiše.
 
JEl to ono sto je Balasevic pevao?:
"Gledam banat srem i backu s Fruske gore
Gledam tako a u dusi lom
Tu je nekad kazu knjige bilo more
Cekalo me pa presusilo"
 
el bilo negde grada?Kod mene jedini deo atara koji je pokisao dobio po tamburi, 4kj kukuruz 5 list jedno 2-3% slomljenih a skoro svaki iseckan dok ostalo samo prasina pokupljena
 
mityoo je napisao(la):
JEl to ono sto je Balasevic pevao?:
"Gledam banat srem i backu s Fruske gore
Gledam tako a u dusi lom
Tu je nekad kazu knjige bilo more
Cekalo me pa presusilo"

Da, samo što nisam bio baš na vrh Fruške Gore, nego sa dunavske strane, pa najdalje što videh bejaše Zrenjanin i Žabalj. A Perlez, Lok i Titel ki na dlanu. :D
 
"Autor RTV
Saturday, 02 May 2009
ČAČAK - Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) saopštio je danas da su u pojedinim delovima Srbije gradonosni oblaci pričinili štetu na poljoprivrednim kulturama u opštinima Čačak i Aleksandrovac. Moguća oštećenja prijavile su opštine Lučani, Čačak sa atarima sela Slatina, Rajac, Ježevica i Bečanj, Krupanj sa atarom sela Planina, kao i Despotovac sa atarom sela Veliki Popović.

Na oblake su juče dejstvovali pripadnici protivgradne odbrane radarskih centara Valjevo, Bukulja, Užice, Bešnjaja, Sjenica, Kruševac, Niš i Fruška gora, a u praćenju grmljavinsko gradonosnih oblaka učestvovali su radarski centri Petrovac, Crni vrh, Kukavica, Samoš i Bajša, navedeno je u saopštenju.

Ukupno je ispaljeno 500 ispravnih, kao i tri neispravne rakete. U dejstvu je bilo 151 protivgradna stanica, od kojih se 72 "borilo" sa gradom, a 46 sa sugradicom.

Najviše protivgradnih raketa, 220, ispaljeno je na području radarskog centra Bešnjaja, zatim na području Užica, Bukulje, Valjeva , Kruševca, Sjenice i Fruške gore."
 
Odg: vremenska prognoza

Ni nelici na kisu. bar kod mene a i dosta sam udaljen ,pa ce je trebati vremena da stigne ako je krenula ovamo.
 
Odg: vremenska prognoza

jeste krenula je ka vojvodini preko panceva pa napred ali jbg mene je prosla za malo bas sam bio napolju i celo vreme pratio veoma veliki i crni oblak ma nek pada bar kod vas :kisa:
 
Odg: vremenska prognoza

danas popodne oko 2 sata bio je neverovatan pljusak u subotici, vozio sam od somborskog puta, u keru i do bolnice je jako pljustilo, u sandoru je prestala ali sam video da i nije toliko padalo, a na kraju sandora tj kod fidelinke ni kapi!! a kod mene tamo prema cantaviru isto nista.... :udri: ni danas... :udri: ni juce :udri:.... ni.... :udri:
 
Odg: vremenska prognoza

Kodmene je u 2-3 navrata pljustalo ali je provasilo 2-3 mm peska.Bolje ista nego nista.
:off_topic:
jesil` izmedju Azotare i Klise? To je obicno najsuvlje :udri:
 
Odg: vremenska prognoza

Kako kod vas ? Kod mene u dva navrata bio pljusak prvi put 5 l a drugi put 10 l na m2. I sad se sprema nešto opasno crni oblak ne severu od mene
35d5g1x.png
 
Odg: vremenska prognoza

i severozapadno od mene nailazi neki crni oblak sirok nadam se da ce do 8 h da stigne da sve lepo uradi inace pucali su 4 5 puta danas bilo je tako crno ali su ih razbili
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh